Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: Malekith
2017-07-11, 16:00
Dwóch takich samych bohaterów
Autor Wiadomość
zientek

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: 2016-09-26, 00:05   Dwóch takich samych bohaterów

Witam, gram sobie z kolegami w sieci LAN i szukam sposobu na wybranie dwóch takich samych bohaterów chodzi o to że chciałbym wybrać Lochy i Gunara z logistyką ja i mój kolega - istnieje taka opcja w H3 HOTA ? ktoś ma pojęcie jak to zrobić? bardzo mi zależy :)
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2016-09-26, 00:59   

Bezpośrednio nie znam takiej możliwości bez modyfikowania skryptu bohatera.
Pośrednio jak najbardziej jest to możliwe:
1) Należy otworzyć za pomocą edytora map mapkę na której będzie się grało wraz z kolegami.
2) Następnie należy wybrać gracza 1 i postawić bohatera Gunnar przy jego zamku.
3) Potem należy wybrać gracza 2 i postawić bohatera Kyrre (z elfów) przy jego zamku.
4) Następnie należy zmienić portret bohatera Kyrre na portret bohatera Gunnara oraz zmienić (w zakładce drugorzędne umiejętności) łucznictwo na taktykę podstawowy oraz pozostawić logistykę. Potem należy zmienić ustawienia podstawowe z 1-3-1-1 na ustawienia podstawowe Gunnara czyli 2-2-1-1.
Obaj bohaterowie są niemal identyczni ponieważ startują z takimi samymi umiejętnościami + oboje mają bonus przy kolejnych poziomach do logistyki. To co może ich odróżniać to tylko klasa bohatera, bo Kyrre to Łowca, a Gunnar to Władca, co może wpłynąć jedynie na rozwój bohatera (umiejętności które otrzymuje przy awansie na kolejny poziom).
 
zientek

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: 2016-09-26, 07:08   

dzięki za wyczerpującą odpowiedź jednak chodzi mi o to, żeby działało to na mapach losowych chodzi w sumie tylko o umiejętność logistyka, która daje po 5% za każdy poziom - nie ma jakiegokolwiek sposobu żeby to osiągnąć na mapach losowych ?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-09-26, 11:13   

Albo wybierzecie sobie po bohaterze z trójki Gunnar - Kyrre - Dessa, ale wtedy tylko jeden gra lochem, albo wygenerujecie mapę i edytujecie sobie bohaterów tak jak pisał Michael.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-09-26, 15:42   

Innego wyjścia niż napisał Michael nie ma, chociaż nawet, jeśli zrobicie to, co napisał, to i tak jednemu graczowi (z "oryginalnym" Gunnarem) będą wchodziły umiejętności i skille typowe dla Gunnara, a drugiemu (z podmienionym Gunnarem) umiejętności typowe dla Kyrre/Dessy.

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Volkor
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-26, 19:49   

Ewentualnie dodajcie bohaterom te same umiejętności w stopniu podstawowym we wszystkich slotach. Wtedy będziecie mieli pewność, że nie wskoczy Wam żadna niepożądana umiejętność. Trzeba jedynie losowo wybierać którą rozwiniecie jako pierwszą. Istnieje wówczas szansa, że spotkacie się w fb z podobnie silnymi postaciami.
 
zientek

Dołączył: 03 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: 2016-10-06, 22:19   

ale tu chodzi o umiejętność główną ta która daje +5% i nie gra nas tylko 2 tylko 6 i nie ma nawet tylu bohaterów z logistyką, a nie ma jakiegoś pluginu do h3 hota, albo ktoś wie jak napisać taki mod lub ktoś pisał już jakiś dodatek do herosów3 ? bo jak nie znajdę to będę musiał się tym sam zając jak znajdę czas :P
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-10-07, 16:19   

Obawiam się, że nie ma takiego moda, chyba, że ruscy gdzieś trzymają. Lepiej samemu się tym zająć niestety :/

And we'll all dance alone to the tune of your death...
 
Michael 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 247
Wysłany: 2016-10-07, 16:28   

Wydaje mi się że jest to niemożliwe (oczywiście pod heroes 3 Sod). Natomiast możesz pobawić się w edycję specjalności pod wogiem. Da się tam odpowiednim skryptem dodać dowolną umiejętność podstawową (ze zbioru już tych stworzonych) dla bohatera. Odsyłam do linku:
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=1632
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group