Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Ważne pytania odnośnie startu w multiplayer
Autor Wiadomość
Serek 


Wiek: 29
Dołączył: 30 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-06-30, 12:49   Ważne pytania odnośnie startu w multiplayer

Witam ! mam pytanie i prośbę, chce niedługo wystartować z kumplami multiplayera Heroes 3, będziemy grać w 2,3 bądź 4 jeżeli uda się złapać taką ekipę. Zapewne grać będziemy na dodatku Shadow of Death a moje pytania są następujące.

1. Jak ustawić czas całej rozgrywki (w lewym górnym roku zawsze na gram multi widziałem czas czerwonego i niebieskiego, który szedł w dół czerwony miał 1,5h na gre niebieski 1,5h, jak można i gdzie go ustawić.

2. Czy ma ktoś jakąś gotową paczę, którą mógłby wrzucić tutaj do pobrania, chodzi mi o ustawienia multi + mapy dużo map żeby była różnorodność rozgrywek, wszystkie ustawienia potrzebne do dobrej rozgrywki multi, wiem że jest tego dużo i sam nie wiem co ściągnąć a co nie a kolejne pytanie od razu do tego czy wszystke te dodatki i setupy musi ściągnąć każdy z nas do gry czy wystarczy osoba, która hostuje gre.


Proszę o pomoc i dziękuje z góry :)
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-06-30, 13:16   

HD mod rozwiąże wszystkie Twoje problemy. Ów ktoś grał na zegarze szachowym, który dodaje niewykorzystane czas z każdej tury do puli dla danego gracza - raczej nie polecam, grajcie na klasycznym zegarze. Ponadto bardzo polecam mod HotA, profesjonalnie zrobiony fanowski dodatek (żadne udziwnienia jak WoG, po prostu nowy, dopracowany i wybalansowany content). W przerwach między grami polecam "mod" complete rampage (self advert):D.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Serek 


Wiek: 29
Dołączył: 30 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-06-30, 13:32   

@hrabo - jesteś w stanie wylinkować mi te wszystkie dodatki? :) Będę miał pewność.
Są w tych dodatkach jakieś mapy ?
 
Ravciozo 
Wielki Wuadca



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 874
Skąd: Polska, Opole
Wysłany: 2016-06-30, 13:42   

Wpisanie 'HDmod h3' i 'Horn of the Abyss' w google nie jest takie trudne, ale łap:
https://sites.google.com/site/heroes3hd/
http://www.vault.acidcave.net/file.php?id=500

Co do self advertu, to może hrabo już sam doda ;]

edit: Jakieś mapy w HotA są, ale niewiele, raczej znajdź coś fajnego tutaj, na AW w dziale 'download' - na przykład moje :P
(nie no, żartuję)

And we'll all dance alone to the tune of your death...
Ostatnio zmieniony przez Ravciozo 2016-06-30, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-06-30, 13:43   

http://www.heroes3.eu/akt...f-the-abyss-1-4

Masz tam wersję "Full", czyli hd mod + hota. Po zainstalowaniu tego zestawu można grać zarówno w zwykły SoD na HD modzie, jak i w HotA na HD modzie. Przy wyborze ustawień losowych map masz do wyboru masę templatów, do tego nowe scenariusze z HotA.

Link do Complete Rampage: http://www.skarware.com/#!games-1/lkpgh
 
Serek 


Wiek: 29
Dołączył: 30 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-06-30, 13:46   

@Ravciozo, @hrabo, wielkie dzięki za poświęcony czas i pomoc, w razie jakichkolwiek pytań odezwę się ponownie, super ! dzięki ! :-)

Tak nawiasem idzie zrobić spolszczenie HotA ?
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-06-30, 14:23   

Rampage to tak naprawdę osobna gra, wystarczy przekopiować do niego folder data z gry i będzie hulać.

Edyta: Niestety na razie ma spolszczenia do HotA
 
Serek 


Wiek: 29
Dołączył: 30 Cze 2016
Posty: 4
Wysłany: 2016-06-30, 14:39   

Powiedz mi przez jaki program najlepiej grać multi GameRanger?
I w sumie jak zaznaczyć żeby odpalało nam grę w mod HD a nie w zwyczajnym Shadow.

EDIT: próbuje zagrać przez GameRanger, dołączam do stołu ziomek odpala wchodzi mi w menu Shadow nie pokazując żadnej opcji do wybrania i wywala znów do programu.
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-06-30, 15:35   

Serek napisał/a:
Powiedz mi przez jaki program najlepiej grać multi GameRanger?

Można równie dobrze spróbować na hamachi. Dla mnie Gameranger w ogóle nie działa.

Serek napisał/a:
I w sumie jak zaznaczyć żeby odpalało nam grę w mod HD a nie w zwyczajnym Shadow.

Nie pamiętam dokładnie jak to robiłem ale chyba trzeba było stworzyć plik heroes3 HD.exe (lub coś w tym stylu) naciskając odpowiedni przycisk w launcherze HD moda a później ten plik zaznaczyć. Zresztą nie pamiętam zbyt dobrze więc mogę się mylić.

Warto też przeczytać sobie ten temat: http://www.heroes3.eu/forum/viewtopic.php?t=1547
To jest poradnik jak odpalić grę przez hamachi. Radziłbym spróbować a jak hamachi nie wypali to spróbować odnaleźć w tym temacie twój problem z Gamerangerem.

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
hrabo 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 07 Sty 2016
Posty: 641
Wysłany: 2016-06-30, 15:54   

Również uważam, że Hamachi > GR. Z własnych doświadczeń wiem, że GR robi problemy, a nie oszczędza się na tym wiele czasu.

HoMM 3: Complete Rampage mod
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group