Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Mapy z zagranicznych portali - polecane i nie polecane
Autor Wiadomość
heroes3 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 757
Wysłany: 2015-11-18, 23:21   Mapy z zagranicznych portali - polecane i nie polecane

Dość łatwo wybrać sobie mapę z AW. ;-) Możemy się kierować ilością gwiazdek, czy komentarzami. Gorzej, jak ktoś sprawdza zagraniczne strony, bo tam to dopiero jest zatrzęsienie map. I nie zawsze wiadomo, która mapa jest dobra, a która do kitu. Dlatego chciałbym, żebyście się dzielili swoimi doświadczeniami i uwagami nt. tego co znaleźliście na zagranicznych forach. Mile widziane komentarze pozytywne, jak i te negatywne.
Ważne: pisząc komentarz podajemy dokładny link do download mapy!
Jeśli temat się przyjmie, można podpiąć. Jeśli mod uzna za zbędne, to do kosza z tym!
_________________________________________

Ja pozwolę sobie zacząć:
A beautiful world
http://www.maps4heroes.co...p_id=635&game=3
dostępna również tutaj:
http://heroesportal.net/maps.php?lang=english
dział Shadow of Death zakładka z XL

Mapa godna polecenia, dobrze wykończona, długa wciągająca rozgrywka, wymagająca. Radzę nie porywać się na wyższy poziom trudności, bo można się przejechać (zwłaszcza jak ktoś zaczyna przygodę z H3). Rozwaliło mnie jedynie ustawienie wszystkich ksiąg zaklęć tuż koło Confluxu. I to dość łatwych do zdobycia ksiąg ;-) Wtedy granie WŻ robi się za proste, a mapa traci urok.
Oceniłbym 4/5

[ Dodano: 2016-03-01, 16:13 ]
Sorry za post pod postem, ale skoro nikt inny nie chce pisać :mrgreen:

Island of Purity
dostępne pod adresem:
http://www.maps4heroes.co..._id=1366&game=3

Dziś pobrałem, dziś zagrałem i oceniam w następujący sposób.
Plusy
+ bez błędów (ale mi wielki plus :mrgreen: )
+ grywalna
+ nawet przyjemna
+ nie przeszkadza brak podziemi i mała ilość przeciwników
Minusy
- banalnie prosty poziom
- wykończenie terenu "nie porywa", zwykłe proste, bez fajerwerków
- dość mało dodatkowych siedlisk, miejsc skillujących bohatera, etc.
- mało miast neutralnych do podbicia
- mało artefaktów
- wszędzie prowadzą kamieniste drogi, więc nie ma się co pchać w 'logistykę' czy 'znajdowanie drogi'

Podsumowując, takie sobie do zagrania w nudne deszczowe popołudnie. 4 kolory na mapie, sojusz 2 na 2, więc można zagrać z kumplem. Ot taka sobie mapka bez fajerwerków. Można pobrać, można zagrać, nic szczególnego, ale przynajmniej nie ma błędów wyprowadzających z równowagi.

Ocena wg skali gwiazdkowej AW
3/5
 
New Year 
Rinasce piu gloriosa



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Gru 2015
Posty: 666
Skąd: Z krainy ognia
Wysłany: 2016-03-05, 21:36   

No to pora na mnie
Infernal Conquest
http://www.maps4heroes.co...me=3&map_id=884
+ dobrze zaplanowana mapa
+ kilka sposobów na osiągnięcie celu
+ dużo ciekawych misji
+ ciekawy pomysł z miastami
+ przez dłuższy czas nie będzie jak zdobyć portalu miejskiego i przez to gra staje się bardziej intensywna
+ oryginalna
+ wciąga na długie godziny
- komputer zamiast zbierać takie rzeczy jak buty przyspieszenia (po zdobyciu 12 poziomu) to wchodzi do portalu jednostronnego i tam ginie lub utyka
- zablokowanie wszystkiego oprócz części legionisty (nie licząc głowy), przez to smocze utopie są bezwartościowe.
- to tylko moja opinia ale zmniejszyłbym liczbę zamków czerwonego z 7 do 5 bo on nigdy nie wychodzi ze swej strefy (zbyt silne garnizony które nawet ja nie mogę pokonać) i gdy do niego dotrzesz ma 3x silniejszą armię od ciebie

Bardzo dobra mapa która zapewniła mi dobrą zabawę. Trudno jest wytłumaczyć niektóre z plusów. Po prostu trzeba samemu zagrać w mapkę aby je zauważyć. Nie żałuję czasu spędzonego z tą mapką. Na pewno kiedyś do niej wrócę.
Zdecydowanie 5/5

Feniks zawsze zaczyna ale TO ZAWSZE
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group