Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Przesunięty przez: Malekith
2016-02-16, 16:32
Heroes 3 Multiplayer LAN - bez internetu
Autor Wiadomość
Speedy044 
ShugaShuga

Wiek: 33
Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 1
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2016-02-16, 09:34   Heroes 3 Multiplayer LAN - bez internetu

Witam,

mam następujący problem. Chciałem sobie pograć z dziewczyną w H3 po LAN'ie a dokładnie dwa laptopy połączone przez WIFI do jednego routera TP LINK TL-WR340G (bez dostępu do internetu).

Zależy nam na tym, aby nie używać do tego łącza internetowego, ponieważ mieszkamy za granicą, mamy mobilny internet, który kończy się w ekspresowym tempie, a jeszcze służy do pracy itd.

Kontynuując. Odpalamy grę -> Nowa Gra -> Gra Wieloosobowa -> TCP/IP -> Ja hostuje, dziewczyna szuka i wpisuje moje wewnętrzne IP (Bo bez internetu, zewnętrznego nie ma.) -> I standardowy błąd, że nie można znaleźć podanego adresu IP. Wcześniej grałem używając Hamachi i GameRangera - ale one potrzebują internetu do funkcjonowania.

Stworzyłem też punkt dostępu z mojego laptopa - niestety bez skutku.

Trochę faktów:
- Używamy tej samej wersji H3
- Wyłączone FireWalle, Antywirusy, Zapory itp.
- Sytemy: JA Windows 8.1, Dziewczyna W10


Więc moje pytanie brzmi, jak zagrać po LAN'ie - nie używając internetu.

[ Dodano: 2016-02-16, 10:27 ]
Witam ponownie. Zadałem pytanie, po czym zacząłem kombinować i udało mi się. Pomyślałem, że co jakby zrobić wirtualne porty COM to czy udało by się połączyć przez wirtualny kabel. Odpowiedź brzmi nie, ale za to działa opcja TCP/IP (nie trzeba szukać gry po IP.) Po prostu wyświetla się na liście. Nie wiem czy działa na więcej niż 2 graczy.

W każdym razie ściągamy program Virtual Null Modem 2.5.6 na obydwa komputery.
Instalujemy i zezwalamy na wszystko co sięwyświetli. (Darmowa wersja ma ograniczenia do transferowania z maks. 65K - ale do H3 wystarczy aż nad to)
Po uruchomieniu programu wyświetli się nam okienko, że lista modemów jest pusta i czy chcemy teraz dodać nowy. Klikamy "Tak"
Pojawi się nowe okno "Porty wirtualne" -> Jako Pierwszy wirtualny port szeregowy ustawiamy COM4 (Checkbox pod spodem pusty.) -> Jako Drugi wirtualny port szeregowy ustawiamy COM2 (Checkbox pod spodem pusty.) -> Klikamy OK, -> Włączy się instalacja nowego urządzenia.

Na drugim komputerze robimy identycznie. Teraz już wystarczy wejść do gry :) Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group