Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Maxymalizacja Nekromancji
Autor Wiadomość
preeemys 


Wiek: 113
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2013-05-25, 16:37   Maxymalizacja Nekromancji

Lubie sobie czasami poeksperymentować w Heroesach, tym razem wziąłem na tapetę nekromancję, co zrobiłem dla jej zwiększenia


Bohater ISRA ( na WOGU )czyli

1. Zwiększa o 5 % zdolność "nekromancja" dla każdego osiągniętego poziomu doświadczenia

2 chyba powiązane z pkt 1. doszedłem do 25 poziomu doświadczenia

3. Płaszcz nieumarłego króla ( wg opisu 30 % poległych będzie wskrzeszanych - daje lisze- lub arcylisze patrz tip

4. mistrz w specjalności Nekromancja - daje 30 %

5. W Dwóch zamkach Nekropolia miałem Graala - zwiększa o 20% (1 graal daje 20%) zdolność nekromancji u bohaterów mających nekromancje


WNIOSKI :

a) Niestety nie umiałem dojść do jakiś policzalnych reguł ile w danej walce dostanę LISZY (czasami było to mniej więcej 70 % zabitych czasami 30 %

b) mniej więcej jeżeli zabijałem jednostki np 1 poziomu ten procent był mniejszy, jak zabijałem jednostki 5 poziomu procent był większy

c) mały tip jeżeli nie zostawicie wolnego slotu na wojska a będziecie mieli ulepszone Lisze czyli arcy lisze to dostaniecie wskrzeszenie arcylisze, bezkosztowo

d) umieszczenie w dwóch zamkach Graala, nie zwiększało zauważalnie zdolności nekromancji

PODSUMOWANIE :

Nie chciało mi się podchodzić to tego eksperymentu bardzo poważnie nie dokonywałem jakiś wyliczeń dokładnych, potraktowałem te doświadczenie bardziej zabawowo jak ktoś je robił to zapraszam do podzielenia się

preem
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2013-05-26, 02:49   

preeemys napisał/a:
mały tip jeżeli nie zostawicie wolnego slotu na wojska a będziecie mieli ulepszone Lisze czyli arcy lisze to dostaniecie wskrzeszenie arcylisze, bezkosztowo
Ale dostaniemy wtedy o 1/3 mniej jednostek, niż w przypadku nieulepszonych.
preeemys napisał/a:
d) umieszczenie w dwóch zamkach Graala, nie zwiększało zauważalnie zdolności nekromancji
Isra na tym poziomie z płaszczem była tylko o 2,5% od 100% nekromancji, więc Graale niemal nic jej nie dawały.
preeemys napisał/a:

a) Niestety nie umiałem dojść do jakiś policzalnych reguł ile w danej walce dostanę LISZY (czasami było to mniej więcej 70 % zabitych czasami 30 %

b) mniej więcej jeżeli zabijałem jednostki np 1 poziomu ten procent był mniejszy, jak zabijałem jednostki 5 poziomu procent był większy
Zależy to od łącznego hp zabitych stworów - dzieli się je przez hp ożywianej jednostki i mnoży przez % nekromancji. Max liczba ożywionych stworzeń nie może jednak przekroczyć liczby zabitych stworów. Czyli z 10 archaniołów będzie co najwyżej 10 liczy/szkieletów, a z 100 chłopów max 16 szkieletów/3 licze (łącznie 100 hp).
 
 
Spawaczek 

Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-01-06, 00:21   

Ja obecnie zastanawiam się nad skutecznością nekromancji.
Kompletnie tego nie rozumiem.
Przykładowo ubijam 20 czarnych smoków i otrzymuje 8 szkieletów(smoki były podzielone po 3-4)!
To jest dla mnie wręcz upokarzające, bohaterem była Isra z mistrzowską nekromancją bez innych bonusów.
Czy to normalne?
W sytuacje gdy walczyłem z jakimiś 20 mnichami 4 szkielety w tej samej konfiguracji! :-/
A gdy ubiłem 60 ważek otrzymałem 45 szkieletów, czyli znacznie lepiej.
Jest to nie ukrywam moja ulubiona umiejętność budująca wspaniały klimat wiecznych legionów nieumarłych.
Do tej świetnej gry wróciłem kilka dni temu i ta sprawa wciąż nie daje mi spokoju.
Przykładowo w Heroes 5 ta umiejętność działa w pełni prawidłowo.
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś mnie olśni.
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2014-01-06, 06:03   

Spawaczek napisał/a:
Przykładowo ubijam 20 czarnych smoków i otrzymuje 8 szkieletów(smoki były podzielone po 3-4)!
20 czarnych smoków podzielonych na 3-4 wygląda tak: 4-4-3-3-3-3. Zakładając, że Isra była przynajmniej na poziomie 14 (51% nekromancji), ale nie większym niż 25 (67,5% nekromancji):
-każdy slot po 4 smoki mógł dać 51%*4=2,04 szkieleta, czyli 2 szkielety po zaokrągleniu w dół (zawsze w dół),
-każdy slot po 3 smoki mógł dać 51%*3=1,53 szkieleta, czyli 1 szkielet po zaokrągleniu w dół.
2*2+4*2=8.
W przypadku poziomów 26-29 sloty po 3 dadzą 2 szkielety (ponad 66,(6)% nekromancji) , czyli mamy 2*2+4*2=12 szkieletów.
Poziomy 30-46 dadzą 3 szkielety ze slotów po 4, 2 z tych po 3, czyli 2*3+4*2=14 szkieletów.
Od poziomu 47 (maksimum nekromancji, czyli 100%) wszystkie zabite stworzenia zostaną wskrzeszone, o ile ich hp jest równe lub większe 6 (hp szkieleta; w przypadku płaszczu nieumarłego króla wstawić hp wskrzeszanej jednostki, np licz=30). Dla hp równego 1-5 trzeba zebrać łączne punkty życia danego oddziału i podzielić je przez hp szkieleta, a następnie pomnożyć przez całkowitą nekromancję (skill, specjalność, budynki specjalne, artefakty dodane razem; max 100%).

Więc jak widać liczba jednostek w slocie ma duże znaczenie przy mniejszych bitwach. Dlatego należy dążyć do maksymalizacji nekromancji poprzez budowę nekromatronów w każdej nekropolii.
Spawaczek napisał/a:
W sytuacje gdy walczyłem z jakimiś 20 mnichami 4 szkielety w tej samej konfiguracji!
Zakładając, że walka ta odbyła się po czarnych smokach, w tej samej grze, to jeśli było ich 11, podzielonych na 2-2-2-2-1-1-1 - jest to możliwe. Inna opcje:
-poziom 2 (ekspert nekromancji) i walka z 4 slotami po 4 i 1-3 slotami po 3,
-poziomy 3-13 i walka z 4 slotami po 3 i 1-3 slotami po 2.
Cytat:
A gdy ubiłem 60 ważek otrzymałem 45 szkieletów, czyli znacznie lepiej.
Przy takiej liczbie stworzeń podział na sloty nie ma aż takiego znaczenia, więc żadne zaokrąglenie w dół nie "zjadło" ci szkieletów (lub niewielką ich część). Musiałeś mieć 75% lub więcej łącznej nekromancji (może np. wybudowałeś Graala lub nekromatron).

Warto też dodać, że jeśli ożywiamy ulepszone jednostki, to otrzymamy ich o 1/3 mniej.
 
 
Spawaczek 

Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-01-06, 15:12   

Mnisi byli w grupach po 5, w tym 5 z nich było ulepszonych(kapłani).
Dzięki za sprecyzowanie jak to wygląda.
Nekromatron oczywiście posiadałem.
Isra miała ekspercką nekromancję i w przypadku mnichów 8-10 poziom, przy ważkach 13-14 a przy smokach 15.
Był slot na szkielety, czyli dostawałem nie ulepszone.

Czyli tak dodatkowo, kogo najlepiej atakować by pozyskiwać jak największe profity z nekromancji, bo obecnie ta umiejętność jest raczej dla mnie ozdobą niż rzeczywiście przydatną umiejętnością.
Tracę przykładowo w mniejszych walkach 6 szkieletów a otrzymuje 2.
Już nie mówię o smokach gdzie straty potrafią być olbrzymie.
Jak w pełni wykorzystywać tą umiejętność?
 
Malekith 
I Am Justice



Pomógł: 85 razy
Dołączył: 30 Maj 2008
Posty: 2986
Wysłany: 2014-01-06, 15:56   

Atakuj kogo się da.
Nigdy nie pozwalaj stworkom uciekać.
Jak najszybciej buduj nekromatron (pod warunkiem, że nie ingeruje to w rozbudowę siedlisk stworzeń).
Warto też dać pobocznym bohaterom kilka ulepszonych wampirów i zabijać nimi pomniejsze stworki.
Szukaj artefaktów do nekromancji. Można nawet wybrać artefakt jako bonus startowy, gdyż można wylosować amulet grabarza.
Cytat:
Już nie mówię o smokach gdzie straty potrafią być olbrzymie.
Jeśli miałeś około 30 wampirów, to wystarczyło wziąć 4x1 szkieletów i postawić wampy w rogu mapy - walka powinna być łatwa i bezstratna. Można w ten sposób zabijać mocnych strażników.

Po 1 miesiącu gry można mieć 1-5k szkieletów.
 
 
Spawaczek 

Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-01-06, 17:10   

Jeśli miałeś około 30 wampirów, to wystarczyło wziąć 4x1 szkieletów i postawić wampy w rogu mapy - walka powinna być łatwa i bezstratna. Można w ten sposób zabijać mocnych strażników.

Rozumiem że mam dzielić oddziały tak żeby mieć ich jak najwięcej, by smoki się na nich skupiały?
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-01-06, 17:55   

Spawaczek napisał/a:
Rozumiem że mam dzielić oddziały tak żeby mieć ich jak najwięcej, by smoki się na nich skupiały?

Tak, początkowo smoki skupią się na szkieletach a wtedy Ty uciekniesz wampirami w róg mapy, dzięki czemu będą mogły atakować Cię tylko dwa smoki jednocześnie. Wampiry załatwią sprawę bo mają możliwość wskrzeszania czy raczej ożywiania się wysysając życie z atakowanych jednostek.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Quargoh 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 87
Skąd: BP
Wysłany: 2014-01-06, 21:15   

Mikus napisał/a:
Spawaczek napisał/a:

Rozumiem że mam dzielić oddziały tak żeby mieć ich jak najwięcej, by smoki się na nich skupiały?


Tak, początkowo smoki skupią się na szkieletach a wtedy Ty uciekniesz wampirami w róg mapy

Lepszym rozwiązaniem gdy mamy dodatkowe szkielety jest przed walką ustawić Wampiry na miejscu 1 lub 3, zyskają jedną turę. Jak zostawimy Wampiry np na środku, to smoki czy np Smocze ważki mogą się skupić na wampirach w 1 rundzie.

 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2014-01-06, 21:55   

Mikus napisał/a:
Tak, początkowo smoki skupią się na szkieletach a wtedy Ty uciekniesz wampirami w róg mapy, dzięki czemu będą mogły atakować Cię tylko dwa smoki jednocześnie. Wampiry załatwią sprawę bo mają możliwość wskrzeszania czy raczej ożywiania się wysysając życie z atakowanych jednostek.
Bzdura.
Wampiry stawiamy w 1 lub 5 slocie po to aby od razu zaczynały w rogu. W przypadku smoków lub innych 2hexowych jednostek dodatkowym plusem jest to, że w jednej kolejce nie uderzy nas więcej niż dwa sloty w jednej turze. http://www.youtube.com/wa...dI&noredirect=1

Ostatnio zmieniony przez Skwer 2014-01-07, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-01-07, 09:23   

No tak, czytam smoki myślę smocza utopia, oczywiście, że jak możemy to od razu stawiamy wampy w rogu mapy.

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
shiroe

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: 2014-01-07, 13:21   

Interesujące taktyki, ja grając w herosa w ogóle na to nie zwracałem uwagi, moze znacie jakies strony oprocz waszego forum gdzie mozna sie konkretnie nauczyc gry? W kampanii dostaje oklep :)

Lubie gry strategiczne jak heroes i moim hobby jest bieganie
 
Mikus 



Pomógł: 18 razy
Wiek: 31
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 2897
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-01-07, 17:17   

Zajrzyj na kanał marettiego, z filmów można się wiele nauczyć:
http://www.youtube.com/user/maretti0?feature=watch

Czemu władze tego świata robią ze mnie debila
Gówno w prasie, gówno w TV, gówno gównem zasila
 
Tilogour 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 945
Wysłany: 2014-01-08, 02:07   

Szukaj po stronach ligowych najlepiej. Tam na forach dają dużo fajnych rzeczy czasami. :)
No i rosjanie mają fajne taktyki

Członek Stowarzyszenia Obrońców Map i honorowy mapmaker Brazzers - portalu z niegrzecznymi mapami.
Save oreo!
 
palec

Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-03-05, 16:32   

Ja gdy gram na bardzo dużych mapach to zawsze stosuję motyw z kampanii Archibalda z HoMM2.
Zostawiam sobie kilka grupek słabych potworów pierwszego stopnia które pilnują niewiele znaczących surowców 'na rozpłodzenie'. Po kilku miesiącach gry przyjeżdżam do nich wyekspionym nekrusem z wolnym slotem i robie pogrom wskrzeszając naprawde pokaźną armijkę która sprawia że heros zaczyna iść wtedy jak burza ;)

Prawdziwa nekromancja to nie wskrzeszanie trupów ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group