Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 3 dni
Odpowiedz do tematu
Wpływ obcych jednostek na morale
Autor Wiadomość
x123fire
x123fire



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 31
Wysłany: 2012-07-10, 06:13   Wpływ obcych jednostek na morale

Siema, szukałem po forum takiego tematu, ale niestety bez skutku. Słuchajcie mam mały problem, otóż gram sobie żywiołakami i oczywiście w późniejszym etapie gry chce zastąpić pare swoich jednostek innymi obcymi stworami z innych miast. Biorę sobie do armii np.: Ifryta i Archa i wszystko jest cacy, bez dowodzenia ani bez artefaktów do morale. Dopiero jak dodałem do armii Ptaka Gromu to niespodziewanie pech za pechem. Czy ktoś z was mógłby mi to jakoś sprytnie wytłumaczyć dlaczego tak sie dzieje i czy trzeba mieć koniecznie dowodzenie ma mistrzu, żeby morale się nie psuły ? Pozdro.
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-07-10, 06:30   

Jak masz jednostki z 2 różnych miast, to wszystko jest cacy. Jednostka z każdego kolejnego innego miasta, to -1 do morale. Dla przykładu: Ifryt i archanioł w jednej armii to neutralne morale; ifryt, archanioł i gargulec to -1; ifryt, archanioł, gargulec i jednorożec to -2 itd. Reasumując: bez kary do morale możesz mieć w armii jednostki tylko z dwóch różnych miast (pod warunkiem, że tymi dodatkowymi nie są nieumarli, ale to chyba oczywiste :-P ).
 
 
x123fire
x123fire



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 31
Wysłany: 2012-07-10, 06:43   

No tak, ale w sumie to ja miałem jednostki z 3 miast (moje żywio, ifryt i arch) i wszytko było cacy, może dlatego, że Arch daje +1 do morale ?
 
Mandraghora 



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Cze 2012
Posty: 578
Wysłany: 2012-07-10, 06:50   

Sam sobie odpowiedziałeś. :-P Jakoś mi ze łba wyleciało, że one dodają +1.
 
 
x123fire
x123fire



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 31
Wysłany: 2012-07-10, 08:11   

A są jakieś zasady co do posiadania obcych jednostek ? np.: Zamek, Bastion, Forteca (miasta "Dobra") mogą się mieszać ze sobą jednostki bez straty w morale czy tylko ta jedna ogólna zasada, że więcej niż z jednego miasta nie może być, bo będzie peszek, hmm ? Oczywiście cały czas rozmawiamy bez dowodzenia i innych wzmacniaczy morale.
 
x123fire
x123fire



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 31
Wysłany: 2012-07-10, 10:03   

No ok spoko, przydatny wzór, tylko odłóżmy +l +a +b i pytanie czy są naturalne wzmacniacze morale ? tzn. przykład: Czy obydwie te armie będą miały te same morale?

1: Krzyżowiec, Jednorożec, Tytan (miasta "Dobra")

2. Demon, Minotaur, Behemot (miasta mieszane)

Nie bierzemy pod uwagę żadnych premii, artefaktów, dowodzenia, itp. Hero golasy z taką armią, mają pecha czy nie? Może jedni więcej lub mniej?
 
yarzapp 
Scrab



Pomógł: 36 razy
Wiek: 34
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 2169
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-07-10, 10:20   

Miecz anielskiego sojuszu pozwala na łączenie armii z zamku, bastionu, fortecy i twierdzy bez negatywnych efektów morale (chyba mają +1, że są z tego samego zamku).


Robak nie musi otwierać drzwi, bo przechodzi pod nimi. Leming nie walczy z problemami, bo ich nie zauważa.
 
 
x123fire
x123fire



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 31
Wysłany: 2012-07-10, 10:24   

Acha, to dzięki bardzo, już wszystko czaje :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group