Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Do zakończenia I etapu konkursu MapMaker AW pozostało 4 dni
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
Heroes III ukochana gra wielu z nas...
Autor Wiadomość
ziajok 
Nekromanta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-15, 21:50   Heroes III ukochana gra wielu z nas...

Witam Was drodzy współbracia w kultowej grze jaką jest Heroes III of Might and Magic. Pierwszy raz poznałem tę wspaniałą grę trzy lata temu na wakacjach. Swoimi urokami przyciągała mnie coraz bardziej i bardziej, aż wkońcu zapraszałem swoich kolegów, aby razem przeżyć niesamowitą przygodę :). Niekiedy z nimi wygrywałem a jak się później okazało... ich cała rodzina grała w tą grę. Miałem więc satysfakcję, że mogę mierzyć się z kimś równemu sobie. Od tamtego czasu stałem się miłośnikiem gier strategicznych. Dodam że najstarszą taką grą są szachy, które równie kocham jak HoMM3. Chciałbym abyśmy my - rodzina połączona tą piękną grą mogli rozmawiać o niej, na różne tematy. Myśę, że niektórymi wiadomościami mógłbym się z wami podzielić. Nigdy jednak nie miałem okazji by stąnąć na starcie Ligi HoMM3. Może kiedyś :) PROŚBA!!! Piszcie o tym co Wam na duszy leży a ja postaram się wam pomóc. życzę wielu sukcesów :D

poglad26.jpg
Plik ściągnięto 11839 raz(y) 15,07 KB


"człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
 
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2008-02-15, 22:24   

co racja to racja. heroes3 to piekna gra, ktorej nigdy nie zapomne i zawsze chetnie do niej wroce, chociazby na troche. genialnie przemyslana i niesamowicie rozbudowana.
porownanie jej do szachow jest dla mnie jak najbardziej trafne. walka w h3 jest jak szachy z tym, ze o wiele wiele bardziej rozbudowane.
w lepsza strategie nigdy nie gralem!
 
ziajok 
Nekromanta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-16, 13:30   

Ja równierz :-) Przejdźmy do gry. A więc moim ulubionym zamkiem jest Nekropolia, zwana równierz Cmentarzem. Ale gram równie chętnie Lochami i Inferno. :-)

"człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
 
 
Majer 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 1759
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-16, 19:23   

ziajok ciesze sie ze ci sie ta gra podoba ale od zamkow itp. sa inne tematy

"Co wypijesz to wypocisz, co cię nie zabije to cię wzmocni"
 
 
ziajok 
Nekromanta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-17, 08:53   

tak ale na te tematy nikt nie odpowiadał od kilku miesięcy. a ja chciałbym żeby tutaj mówiono o wszystkim :-) .

"człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
 
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2008-02-18, 17:55   

Heroes 3 to gra, która znajduje się u mnie w ścisłej czołówce. Ma swój klimat, którego podrobić się nie da. Jedynie Gothic może może konkurować z tym tytułem.
 
ziajok 
Nekromanta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-18, 20:23   

Co Wam się podoba w tej grze? mnie wszystko. Idealna grafika opcje walki rozbudowy miasta, jednostek. :-) :-)

"człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-19, 09:57   

Oferowałeś pomoc więc mam pytanko. Jak grać Nekropolią, jak ją rozwijać? Nigdy nie lubiłem tego miasta, bo nie ma łuczników na niskim poziomie, a szkielety są dość wolne. Mam zawsze olbrzymie problemy na początku. Jak Ty sobie z tym radzisz? Co zrobić, żeby przy każdej początkowej bitwie nie tracić 5-10% wojska?

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
ziajok 
Nekromanta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-19, 12:25   

No więc :-) Jeżeli Twój zamek nie ma wybudowanego Graala to należy zbudować Kapitol jak najszybciej. A jeśli nie chcesz tracić armii to tak : Jeżeli już walczysz powiedzmy z hordą Gnolli a Ty masz tylko sporo Szkieletów najlepiej graj bohaterem Thant. Jego mocną stroną jest ożywienie, więc bij tych Gnolli ale tak żebyś nie stracił wszystkich Szkieletów (najlepiej jak masz jeszcze Ożywieńców, którymi nie ruszasz się z miejsca) A jeśli Szkielety zginą ożyw je Animatorem :-) a one znów będą Tobie posłuszne:-) Po zbudowaniu Kapitolu staraj się mieć już Przeklętą Świątynię, Cmentarz, Grobowiec Dusz i Dwór (fajnie by było gdyby był ulepszony)

"człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
 
 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2008-02-20, 18:02   

to moja ulubiona gra... ale irytruje mnie to że jest za łatwa :-|
przy normalnej rozgrywce cpu wypada cienko

Ostatnio zmieniony przez Skwer 2010-01-19, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-21, 10:59   

skwer123 napisał/a:
to moja ulubiona gra... ale irytruje mnie to że jest za łatwa :-|

Wrzóć przeciwnikowi po 40 na każdego skilla i ustaw mu bahaterów: Tazar, Crag Hack, Zydar, Sandro itp, ewentualnie Deemer, Solmyr. No i niech będą w sojuszu - z marszu nie wygrasz.

I do Ziajoka; robiłem tak i zaraz mana na zero spadła. A co mam robić zanim wybuduję wszystkie budynki o których mówiłeś? W sufit patrzyć? Innym miastem po 2 tygodniach zniszczyłbym conajmniej jednego przeciwnika.

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
ziajok 
Nekromanta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-21, 11:57   

No cóż, kwestia przyzwyczajenia:-) a poza tym nie powinieneś Szkieletami tłuc się do upadłego. poza tym jeśli jednostka wroga jest wolniejsza od Twojej daj klepsydrę na walce co umożliwi Ci 2 ruchy:-). A jeśli chodzi o budowle to najlepiej będzie jak je zbudujesz, bo wtedy masz dość silną armię wtedy przecież 8-) potem buduj dalej powodzenia:-)

"człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
 
 
Shakti 



Pomógł: 4 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Sie 2007
Posty: 999
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-21, 15:49   

Żadko która jednostka jest wolniejsza od szkieleta... podstaw nie musisz mnie uczyć.
To jak juz dopadną szkieleta to radzisz uciekać zamiast "tłuc się do upadłego" ??

"nie ma mocnych na sentymenty"
 
 
ziajok 
Nekromanta



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lut 2008
Posty: 147
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2008-02-21, 16:04   

Pod warunkiem że nie masz innych oddziałów. Jak masz np. Ożywieńców to tłucz się szkieletami a tak jak wyżej wspomniałem Ożywieńców z miejsca nie ruszaj. A jeśli nie masz oddziałów to jak najszybciej użyj Animator. Ale znów nie przesadzaj z ilością potworów 8-) jak masz tylko np.35 Szkieletów to nie idz na 100 goblinów czy innych stworzeń. Powodzenia8-)

[ Dodano: 2008-05-23, 10:31 ]
Jakim zamkiem lubicie grać? :mrgreen:

vampirelord1.jpg
Plik ściągnięto 11725 raz(y) 12,73 KB


"człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać"
 
 
leon 


Wiek: 31
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 51
Wysłany: 2008-07-17, 22:21   

ja twierdzą lubię grać...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group