Akademia Wojny - Portal Heroes of Might and Magic III

Trwa II etap konkursu MapMaker AW
Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat «» Następny temat
HoMM 3 po 10 latach...
Autor Wiadomość
mbehemot 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 547
Wysłany: 2009-08-06, 10:17   HoMM 3 po 10 latach...

Jakie są wasze odczucia do Heroes 3 po tych 10 latach?
Dalej macie 'zajawke' na granie? Nie znudziła wam się ta sama grafika/fabuła/muzyka? ;)
Okres herosomani już dawno minął, a jednak jest wiele osób (w tym nasi użytkownicy) którzy z zacieraniem rąk odpalają Herosy.
(HoMM 3 po 10 latach...)
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-08-06, 10:50   Re: HoMM 3 po 10 latach...

mbehemot napisał/a:
Jakie są wasze odczucia do Heroes 3 po tych 10 latach?

Odczucia? Jedna z najbardziej grywalnych gier w historii, i chociaż 1 raz zagrałem dopiero w 2004 :P
mbehemot napisał/a:
Dalej macie 'zajawke' na granie?

Póki co gram mało, ale i tak się nigdy nie znudzi.
mbehemot napisał/a:
Nie znudziła wam się ta sama grafika/fabuła/muzyka? ;)

Grafika, podobnie jak grywalność ponadczasowa, ładna, kolorowa, a widząc niektóre dzisiejsze strategie to daję radę. Fabuła, kampanię przeszedłem raz, jednak siła tej gry bierze się z gry przez internet, przy jednym komputerze, idealna na spotkania, oj grało się :) Ogólnie gra dla każdego niezależnie od wieku, sądzę, że po 40 będę sobie pogrywać :-o

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Skwer 



Pomógł: 17 razy
Wiek: 32
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 2742
Wysłany: 2009-08-06, 10:59   

ja mysle ze h3 jest lepsze po 10 latach niz kiedys, ogolnie to jestem zwolennikiem gier 7 letnich i starszych. czym "lepsze" i nowsze wychodza gry tym gorzej przy klasykach wypadaja - mysle ze niszczy je szukanie na sile w nich realizmu...

bez wahania zaglosowalem na pierwsza pozycje w ankiecie

 
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-06, 11:55   

Dla mnie gry z przed 2000 r. są mało grywalne.Ale Heroes 3 jest dla mnie wyjątkiem.Jak na możliwości z 1999r. mimo braku 3D był hitem.Gram w tą grę niecałe 2 lata.Słyszałem o niej o wiele wcześniej,chciałem ją,ale dopiero 2 lata temu udało mi się ją "zdobyć".

mbehemot napisał/a:
Dalej macie 'zajawke' na granie?

Ostatnio mi się trochę znudziła,ale teraz już mi się nie nudzi :-)

Cytat:
Nie znudziła wam się ta sama grafika/fabuła/muzyka?

Mi trochę grafika i muzyka.Ale tylko trochę.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
bartman 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 1918
Wysłany: 2009-08-06, 12:38   

FeestQ napisał/a:
Dla mnie gry z przed 2000 r. są mało grywalne

dla mnie wręcz przeciwnie.. ja mam wrażenie że teraz większy nacisk kładzie się na grafę i muzę, a mniejszy na oryginalny pomysł.. dawniej twórcy gier wyciskali wszystko ze sprzętu.. teraz po prostu tworzy się lepszy hardware..

[ Dodano: 2009-08-06, 12:39 ]
a H3 jest jedną z bardziej grywalnych gierek i nadal się broni..

Fantasy.. better than life..?
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-08-06, 12:58   

Dla waszej wiedzy to najbardziej grywalne jest GTA i The Sims, chociaż nie wiem dlaczego.

Przejdźmy do tematu.

Heroes 3 przyciąga mnie swoim klimacikiem. Gram w hirki bardzo długo, ale ciągle do nich wracam, ponieważ są niepowtarzalną strategią, najlepszą w jaką grałem, chociaż prawdę mówiąc to w inne prawie wcale nie grałem, ponieważ żadna mnie należycie nie zainspirowała. Jakieś kilka miesięcy temu zacząłem multi grać i mi się spodobało, ale i tak nawet gra z żywym graczem nie dostarczy mi już takiej satysfakcji jak moje początki przygody z tą grą, nie umiałem wtedy nawet jeszcze w nią grać, a jednak miała to coś. Kampanie przeszedłem tylko raz, ale z najnowszego oficjalnego dodatku- nie przeszedłem kampanii podstawowej. Jeżeli miałbym patrzeć na wszystkie gry, to jest tylko jeden, tylko jeden RPG, który mógłby rywalizować z tą grą.

Gry do 2005 roku są robione dobrze, później następuje przełom, gdzie kładziony jest nacisk tylko na wygląd graficzny, a nie na najważniejsze elementy jakie gra powinna posiadać. Oczywiście są wyjątki np. Wiedźmin, Assasin i jeszcze kilka gierek, ale ogólnie to wygląda wszystko tak jak przedstawiłem wcześniej.
 
ProXy 
;)



Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 130
Wysłany: 2009-08-06, 13:33   

Paweł napisał/a:
The Sims

Oj, ja bym w to grać nie mógł, ot typowa gra dla bab, jest dobra, ale dla większości nie te klimaty.
Paweł napisał/a:
Gry do 2005 roku są robione dobrze, później następuje przełom, gdzie kładziony jest nacisk tylko na wygląd graficzny, a nie na najważniejsze elementy jakie gra powinna posiadać. Oczywiście są wyjątki np. Wiedźmin, Assasin i jeszcze kilka gierek, ale ogólnie to wygląda wszystko tak jak przedstawiłem wcześniej.

Oj tak, zawiodłem się na np. takim Crysisie, miało być wszystko, jest tylko grafika.

Ogólnie w H3 przez neta kiedyś grałem, a teraz mam taki, że w nic zagrać nie mogę(nie pytajcie bo sam nie wiem why...), ale te odjazdy z kolegami przy 1 kompie, nie wiem czemu, ale ta gra tak potrafi rozśmieszyć nie raz :)

"Umiej być przyjacielem, a znajdziesz przyjaciela."

 
Tajniak 


Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 19
Wysłany: 2009-08-06, 13:46   

Z tą grą mam do czynienia już około 8 lat i zawsze po formacie mam ją zainstalowaną na kompie. :-D

Co prawda są chwile, kiedy gra się trochę nudzi i instaluję inną, ale zawsze po jakimś czasie do niej wracam.
 
Paweł 



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 4001
Wysłany: 2009-08-06, 16:20   

ProXy napisał/a:
Oj, ja bym w to grać nie mógł, ot typowa gra dla bab, jest dobra, ale dla większości nie te klimaty.

Ja też bym nie mógł, ale nie ja jeden decyduje o popularności danej gry. W Heroes 3 razi mnie tylko ten mod, którego wydali, WoG się chyba nazywa. ;-)
 
FeestQ 


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 919
Wysłany: 2009-08-06, 21:01   

Paweł napisał/a:
razi mnie tylko ten mod, którego wydali, WoG się chyba nazywa. ;-)

Szacunek dla Rosjan za WoGa,ale główną przyczyną nielubienia tego dodatku jest ogromna niestabilność.Myślę,że WoG pomógł herosom utrzymać rangę hitu,gdy wychodził trochę przypomniał o HOMM3.
Ostatnio zmieniony przez Tarnoob 2011-08-15, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Broghuld 
Broghild



Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 18 Sty 2009
Posty: 54
Skąd: z domu
Wysłany: 2009-08-08, 14:37   

Powiem krótko: jedna z najciekawszych gier w jakie kiedykolwiek grałem(a było tego trochę).
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2009-08-09, 22:11   

Wiadomo, ze na forum siedza zdecydowani wielbiciele H3. Dla mnie nie ulega watpliwosci, ze h3 to najlepsza gra turowa w jaka gralem. jakich bym nie mial przerw i tak ciagle z mila checia do niej wracam. brak mi słów, zeby wyrazic co sadze o tej grze. poprostu Heroes 3 :)
 
Makaay 



Wiek: 31
Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 26
Skąd: S-rz
Wysłany: 2009-08-10, 11:54   

Heroes to gra ciężko porównywalna do obecnie wydawanych masówek gdzie kładzie się nacisk tylko na grafikę (oczywiście są wyjątki). W Heroes gram ponad 5 lat. Są chwile kiedy już mi się nie chcę ale zawsze następuje przełom po którym odrazu siadam do jakiegoś scenariusza. Co do muzyki - Piękna, a grafika gdyby była w 3D to gra straciła by to co w niej najlepsze

"Pewien mądry powiedział, że pióro jest silniejsze od miecza"
 
 
lady


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 202
Wysłany: 2009-08-13, 00:32   

gram w herosow od 2000 roku no i powiem ze teraz to ja dopiero odkrylem jak sie gra w herosow wczesniej jak nie gralem przez siec to tylko z kompem czasem z kumplami ale to kiedys za malolata na jednym kompie.
 
czorbok


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 200
Wysłany: 2009-08-13, 00:34   

gram od nie pamietnych czasow i ciagle ucze sie czegos nowego. ta gra skrywa wiele tajemnic i taktyk :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Strona 1 z 4
Skocz do:  

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group