Akademia Wojny - forum

Pytania/Problemy... - MAPY LOSOWE

chodan - 2009-03-17, 21:22
: Temat postu: MAPY LOSOWE
WITAM

Mam taki otóż problem,chcę z kumplem pograć w sojuszu na mapie losowej i za cholery nie potrafimy(nie możemy) tak wygenerować opcji abyśmy byli w sojuszu.Czy wie ktoś jak to ustawić?
Zefir - 2009-03-17, 21:35
:
Robicie tak:

Ustawiacie jaką tam sobie chcecie ilości graczy tylko komputerowych, tak samo sojusze

Skoro jest was dwóch to ustawiacie ilość graczy ludzkich lub komputerowych tylu ilu was jest (2) a sojusz ustawiacie 1

Mozliwe też, że tak zrobiliście, ale w opisie mapy nie zmienił się napis sojusz. To nic on się nigdy nei zmienia, po porstu dajcie start i będziecie w sojuszu, to jest w sumie taki mały błąd tej gry
Majer - 2009-03-17, 22:41
:
Tylko polega to na tym że sojusz bedzie 2 vs 1,2 vs 2, 2 vs 3 przy wiekszej liczbie wrogów trzeba w edytorze zmienic bo inaczej samo przydzieli np. 3 vs 3. A to czy będziecie razem nie jest oczywiste bo sojusze sa dobierane losowo tzn. kolory graczy za którymś razem wchodzi.
Skwer - 2009-03-18, 09:10
:
Majer napisał/a:
Tylko polega to na tym że sojusz bedzie 2 vs 1,2 vs 2, 2 vs 3 przy wiekszej liczbie wrogów trzeba w edytorze zmienic bo inaczej samo przydzieli np. 3 vs 3. A to czy będziecie razem nie jest oczywiste bo sojusze sa dobierane losowo tzn. kolory graczy za którymś razem wchodzi.

a jak tak nie umiecie (zrobić sojusz graczy ludzkich komputerowych) to wejdź po prostu w h3 w folder z random map i edytuj tą co zrobiłeś - wejdź w ustawienia mapy i ustaw wszystko jak sobie chcesz - przerzuć ją do folderu z normalnymi mapami, a jak nie to wejdź w mapy losowe podczas gry i wybierz tam opcję mapy losowe i tam masz wszystkie mamy jakie kiedykolwiek wygenerowałeś
fekalia - 2009-06-04, 20:06
:
Jeśli ma być tylko jeden sojusz i tylko Wy macie tam być, to ustaw 2 graczy ludzkich i jedną drużynę ludzką. reszta to komputery. Jeżeli chcecie być np. w 3 w jednym sojuszu to ustawiacie 3 graczy ludzkich i jeden sojusz. Reszta to gracze komputerowi.
Gen.Franco - 2009-06-27, 14:58
:
witam, a ja mam troche inny problem. Skorzystam z tematu i sie doczepie...mianowicie;


sciagnalem pliki do tworzenia ,,rownych" losowych map...nie znam dobrze jeszcze tych waszych skrotow, ale chodzi o to Random Balance. I jak tworze mape losowa z tymi plikami ( w folderze data...pliki sa w formacie txt) po przejzeniu jej...nie wyglada za bardzo na zbalansowana. No chyba, ze dotyczy to innych rzeczy niz mineraly przy kopalniach. Dla przykladu gracz 1 ma 4 kupki drewna i 2 rudy..a Gracz 2 ma 1 kupke drewna i 3 rudy. Dopisalem do pliku rmg txt, czyli wygladal on tak rmg.txt i tez niczego nie zmienilo. Bardzo prosze o wyjasnienie mi jak blondynce jak mam to zrobic, z gory dziekuje.


Doczytalem gdzies, ze musi to byc koncowka .rmg....a nie .txt. Tylko, ze z rmg tez nie jest to zbalansowane
Malekith - 2009-06-27, 15:04
:
Takie rzeczy jak pisałeś, są losowe... Balans polega na tym, że obaj gracze mają jednakową ilość stref, z podobną zawartością. Random balance ma np. w 1 strefie zawsze 2 miasto wybranej rasy bez fortu, 3 strefa zawsze ma tower itp. Mapy losowe nie są idealnie zbalansowane, ale rzadko się zdarza, żeby wylosowało się coś na maxa w 1 stronę...
Gen.Franco - 2009-06-27, 15:09
:
dzieki za szybka odpowiedz