Akademia Wojny - forum

Jednostki - Meduza królewska vs kapłan

Viewer - 2009-08-14, 14:18
:
Kapłan oczywiście, wyższy poziom, lepsze staty, więcej strzał.. :)

Ciekawym, co dałby oślep na kapłanów (załóżmy, że boh jest :P), k. meduza podejdzie sobie, żeby atakować 100% strzałką i jako pierwsza odda strzał? (kapłani oślepieni). Poza tym, meduz zawsze więcej :]
Sauron - 2009-08-24, 20:25
:
Viewer napisał/a:
Kapłan oczywiście, wyższy poziom, lepsze staty, więcej strzał.. :)

Meduza zawsze ma większą liczbę,a 70meduz versus 50kapłanów wgrywa meduza :evil: :evil: .Także jestem za meduzami...
ProXy - 2009-08-25, 13:04
:
Sauron napisał/a:

Meduza zawsze ma większą liczbę,a 70meduz versus 50kapłanów wgrywa meduza :evil: :evil: .Także jestem za meduzami...

Robiłeś test? Bo ja nie jestem taki pewien, Kapłan strzeli pierwszy... Co nie zmienia faktu, że Kapłan to totalne DNO, skoro porównuje się jego do jednostki 4 lvl...
Gandalf - 2009-08-25, 17:39
:
Sauron napisał/a:
Meduza zawsze ma większą liczbę,a 70meduz versus 50kapłanów wgrywa meduza :evil: :evil: .Także jestem za meduzami...

Ponownie rzucasz jakąś liczbę, nie uwzględniając przyrostu. Zarówno meduzy, jak i kapłanów można postawić w 1 tyg., więc przy dobrej grze (czytaj: bez dużych strat) przewaga liczebna królewskich meduz będzie mniejsza procentowo, niż wynika to z podanych przez Ciebie liczb.
mateusz1112 - 2009-08-26, 20:16
:
dla mnie też zdecydowanie meduzy królewskie mniej kosztują i jak powiedział Sauron jest ich zazwyczaj znacznie więcej niż kapłanów a także zamieniaą w kamień
Gandalf - 2009-10-14, 19:52
:
mateusz1112 napisał/a:
dla mnie też zdecydowanie meduzy królewskie mniej kosztują i jak powiedział Sauron jest ich zazwyczaj znacznie więcej niż kapłanów a także zamieniaą w kamień
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż meduzy mają bardzo mało strzałów, więc bez wózka (którego chyba nie ma w kuźni w lochach) raczej dużo sobie nie postrzelamy. W ogóle takie porównania nie mają żadnego sensu, statystyki może porównać każdy, a wiadomo, że i tak bardziej liczy się przydatność w armii, która nie zależy wyłącznie od statystyk. Radzę zamknąć ten temat - wątpię, czy ktoś napisze tutaj coś odkrywczego...
Sauron - 2009-10-26, 15:36
:
Gandalf napisał/a:
Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, iż meduzy mają bardzo mało strzałów, więc bez wózka (którego chyba nie ma w kuźni w lochach) raczej dużo sobie nie postrzelamy. W ogóle takie porównania nie mają żadnego sensu, statystyki może porównać każdy, a wiadomo, że i tak bardziej liczy się przydatność w armii, która nie zależy wyłącznie od statystyk. Radzę zamknąć ten temat - wątpię, czy ktoś napisze tutaj coś odkrywczego...

Muszę "powiedzieć",że meduza ma całkiem niezłą przydatność warmii-strzela.A kapłanem to ja idę na mięso armatnie,lub zasłaniam nim lepsze jednostki,aby wspomóc je w walce...Kapłan to poprostu DNO,ma mniejszy przyrost od meduzy,ale lepsze staty.Meduzy wykończą go jednak zanim skończął im się strzały...
Amitamaru - 2009-10-26, 15:45
:
Sauron napisał/a:
kapłanem to ja idę na mięso armatnie,lub zasłaniam nim lepsze jednostki,aby wspomóc je w walce

To jest inteligencja... Zasłaniać jednostką strzelającą zamiast nią strzelać.
Sauron - 2009-10-27, 13:50
:
Amitamaru napisał/a:
Zasłaniać jednostką strzelającą zamiast nią strzelać.

A według mnie nie warto nią strzelać.Warto kupić takie dwie lub trzy,resztę do obrony zamku i ściągać nimki kontrę.Takie jest moje zdanie,i nie podważysz go. :mrgreen:
Amitamaru - 2009-10-27, 13:55
:
Sauron napisał/a:
Warto kupić takie dwie lub trzy,resztę do obrony zamku i ściągać nimki kontrę

lol, a nie lepiej kupić tańszych pikinierów i nimi ściągać kontrę...
Sauron - 2009-10-27, 13:57
:
Amitamaru napisał/a:
a nie lepiej kupić tańszych pikinierów i nimi ściągać kontrę...

Tańszy są pikinierzy,ale to wszystko w czym mogę się zgodzić.Piki atakują mi 7 lub szósty poziom,a kapłani ściągają kontre na innych oddziałach...
Amitamaru - 2009-10-27, 14:01
:
Masz racje. Kapłani służą do ściągania kontry, przecież głupotą jest najpierw osłabić wrogi oddział strzelającym kapłanem, a potem dobić inną jednostką.
Sauron - 2009-10-27, 14:09
:
Amitamaru z błędem ortograficznym napisał/a:
Masz racje.

To ironiczne "masz rację" mam rację :?:
Amitamaru napisał/a:
najpierw osłabić wrogi oddział strzelającym kapłanem, a potem dobić inną jednostką.

To nie głupota,jednakże każdy ma jakąś taktykę dla zamku.To moja,a ty masz swoją.Moja nie jest taka zła :-P Twoja może wydawać się lepsza,ale ja po prostu lubię tak grać!!!
Co do błędu sam dfużo ich robie,więc spoko ;-)
Xeno - 2009-10-27, 14:10
:
Suaron czy ty masz pojęcie w ogóle jak sie gra.Kapłan może nie należy do siłaczy,ale nawet on więcej zrobi strzelając niż walcząc wręcz.
Sauron - 2009-10-27, 14:13
:
Xenofex napisał/a:
ale nawet on więcej zrobi strzelając niż walcząc wręcz.

To co zrobi,i tak to jest nic,więc lepiej go wogóle nie wykupywać z miasta,pieniądze za niego można lepiej spożytkować,kupując budynki,inne jednostki itp.