Akademia Wojny - forum

Świat Heroes 3 - Bohaterowie

Ravciozo - 2016-03-02, 15:20
:
Oh no, Hrabo się pytał o maga to odpowiedziałem...też uważam, że Jeremy jest niezastąpiony, ale można i Eovaciusa sprawdzić. Szybko budujesz fregatę sea dogów, pod koniec tury mass clone na nich, potem na początku bless i ciśniesz. Neutrali i na fb w ten sposób ujdzie.
Dago - 2016-03-02, 18:10
:
No, myślę, że by fajnie cisnęło w FB, jako fan magów-mainów ;p na eMkach chętnie sprawdziłbym jak to bangla. Moja odpowiedź była raczej do pomysłów typu anabel czy Cassio.
hrabo - 2016-03-02, 20:04
:
Dobra, czyli mniej więcej wszystko się zgadza, ale potestuję go i tak, wolę przekonać się samemu:P Tak czy inaczej dzięki.

A co do Anabel i Cassio to znacznie lepiej czyści się nimi banki w pierwszym tygodniu, dlatego imo nie są takim złym pomysłem. Jeśli nie wyłapie się sensownych bonusów do ataku, to Jeremy traci na tym znacznie więcej, niż inni. Ale znów przyjemność płynąca z orania całych stacków armatą jest zwykle zbyt kusząca:P
Ravciozo - 2016-03-02, 21:15
:
Przy powolnych neutralach świetne jest mieć ulepszone 'oceanidy' (goplany?) i gonić kompa po mapie (idiota będzie się za nimi uganiał zamiast zaorać armatkę). Problem pojawia się tylko wtedy, kiedy 8 nabojów armaty nie wystarcza.
hrabo - 2016-03-02, 22:16
:
Jeśli nie gram Cassio, to ulepszenie goplan w pierwszym tygodniu wolę sobie odpuścić, zawsze można bawić się w kotka i myszkę ptakami.
Ravciozo - 2016-03-03, 09:26
:
Które znacznie ciężej wybudować w 1/1/1 albo 1/1/2...
Ale z drugiej strony, jest tego jeden plus - przy ulepszaniu goplan "tracimy" jeden dzień rozbudowy miasta, bo ulepszanie nie jest wymagane przy żadnym budynku, nie zwiększamy też przyrostu.
hrabo - 2016-03-03, 11:20
:
No jeśli nie zamierzamy stawiać węży w pierwszym tygodniu, to i tak mamy dzień gratis (ptaki, nixy, kużnia + piraci/magia + czarodziejki, cytadela, zamek to w sumie 6), także aż tak strasznie tego dnia nie potrzebujesz. Z drugiej strony idąc w piratów jednak fajnie zbudować tę magię w jakimś sensownym terminie:D

Żeby robić trochę mniejszego offtopa, testowałem grę pod czarodziejki z Jeremym (dostałem Dereka w karczmie, więc piratów tyle co kot napłakał) i nawet dawało radę, jak się podzieliło je na stacki po 1, ale generalnie bez szału.
Ravciozo - 2016-03-03, 14:08
:
Stara sztuczka. Trochę jak z dżinami wychodzi.
hrabo - 2016-03-03, 14:33
:
Stara, ale niestety zazwyczaj mniej efektywna. Co silniejsze neutrale i tak się rozdzielają, także debuffy mają słabszy efekt, niż buffy rzucane na zylion gremlinów. Oczywiście zadają tez obrażenia, ale i tak to nie to samo.
Ravciozo - 2016-03-03, 14:42
:
Taka prawda...

[ Dodano: 2016-03-03, 15:09 ]
Pamiętajmy też, że Cove oferuje nam także mistrzowskich bolków (w znaczeniu szczurów, bohaterów pobocznych, o Wałęsę mi nie chodzi, bo ostatnio to słowo się ludziom tylko z nim kojarzy). Leena, jako jedyna ma speckę 350 golda i na start finanse. Miriam (albo Mirjam) oferuje nam dobry zwiad (łatwo zrobić na 3-4 lvlu już +4 pola), a wszyscy nawigatorzy mają bonusy do ruchu statkami. Istna kopalnie talentów...
hrabo - 2016-03-03, 16:49
:
Ravciozo napisał/a:
wszyscy nawigatorzy mają bonusy do ruchu statkami


O tym nie wiedziałem, ukryty bonus?
Ravciozo - 2016-03-03, 19:30
:
No tak mi się wydaje jak grałem nimi na morzu. Zobacz sobie. Weź jakiegoś nawigatora i zobacz, bo z tego, co pamiętam, to zawsze mieli co najmniej 1 "plus" na ruchu w wodzie.

[ Dodano: 2016-03-03, 19:36 ]
Sprawdziłem i najwyraźniej nie mają.

[ Dodano: 2016-03-03, 19:37 ]
A to dziwne, bo jak HotA dopiero się pojawiło i sprawdzałem to zawsze miałem nimi na morzu więcej ruchu niż inni...
(albo mi się coś pomyliło)
hrabo - 2016-03-03, 20:38
:
Może to zmienili, bo uznali za dziwne dawać jakiejś klasie ukryte bonusy, nawet jak wyjątkowo to do niej pasuje. Albo akurat miałeś nawigację/artefakty i nie zwróciłeś uwagi:P
Dago - 2016-03-04, 14:24
:
hrabo napisał/a:
Ale znów przyjemność płynąca z orania całych stacków armatą jest zwykle zbyt kusząca:P


No dokładnie.

Jak się sesja skończy to sobie popaczę jak ten mirek od klonowania wygląda na mainie bo jak ktoś jest magiem i ma choć cień szans na bycie dobrym mainem (Deemer ty ch* czemu nie jesteś z jakiegoś zamku, w którym dałoby się tobą grać...) to muszę go obczaić.
hrabo - 2016-03-04, 15:03
:
Dago napisał/a:
(Deemer ty ch* czemu nie jesteś z jakiegoś zamku, w którym dałoby się tobą grać...)


Czyli np z jakiego? Masz tu na myśli zbyt silną konkurencję w postaci Shaktiego?:D