Akademia Wojny - forum

Miasta i Budynki - Forteca (Tower)

p4v - 2013-02-03, 15:34
:
Po Bastionie i Nekropolii jedynym zamkiem, którym chętnie gram jest właśnie Forteca. Miasto od środka wygląda bardzo ładnie i ma najlepszą muzyczkę z tych trzech wymienionych. Niestety jednostki są bardzo drogie w złocie i miewam problemy z wykupowaniem wojska.

Mogę liczyć na jakieś porady? Jestem graczem słabym, ale nie beznadziejnym. Pogrywam na mapach M (bywają eLki), poziom 130% (wiem, większość osób udzielających się tu pogrywa na 200%, więc w ich opinii jestem nadal beznadziejny ;-) ). W pierwszym tygodniu wykupuję następujące budowle:

1. Ulepszone Gremliny
2. Gildia Magów poziom 1
3. Kaplica
4. Wieża Magów
5. Fabryka Golemów
6. Cytadela
7. Pawilon

Mapkę czyszczę gremlinami, unikam strażników strzelających. W drugim tygodniu leci:

1. Pchli Targ
2. Kuźnia
3. Ratusz
4. Ołtarz Życzeń

Pod koniec tygodnia, kupuję ulepszenie do Dżinów, biorę dwóch, trochę Golemów i lecę na mocniejsze jednostki, rzucam czary na Gremliny i wystrzeliwuję zagrożenie. W 3 tygodniu staram się wykupić budynek Tytanów, ale od tego momentu już zaczyna się problem z kasą/klejnotami. Musiałbym czekać na Ratusz, ale wtedy nie mam środków na uzupełnianie armii bohaterów, tak więc myślę czy nie lepiej olać Tytanów w 3 tygodniu i zainwestować w Ratusz.

Co do bohaterów to wybieram spośród 4: Fafner, Josephine (ze względu na Mistycyzm, grając Fortecą dużo spamuję magią), Neela i Solmyr (jego wolę jako drugiego hirka).
Vulgard - 2014-10-16, 00:32
:
Nie ulepszaj dżinów przed Nagami. Ulepszone Nagi to najlepsza jednostka poza siódemkami do czyszczenia dwelli i skarbców(poza alpem obv.), o ile poparta jest np. Stone Skinem czy Haste'em - nie marnuje się tego potencjału. Gremliny uleosza się w drugim dniu, w pierwszym robi się gildię. Ominąłbym golemy w 1 tygodniu i trzaskał zamek. W drugim tygodniu, jak już mówilem, ulepsz Nagi i powoli zabieraj się za Tytanów.

Z herosów najlepsza na mapy L jest Neela, na mniejsze siekę robi Solmyr, a na XL - Cyra.

Jeśli grasz na Jebusie i na 130%, to raczej nie powinieneś mieć problemu z tytanami w 3 tygodniu. Ja gram na 160% i zdarzało mi się mieć ich w drugim. Jak bardziej ogram niektóre zamki to przerzucę się na 200%.
Malekith - 2014-10-17, 16:53
:
Vulgard napisał/a:
Nie ulepszaj dżinów przed Nagami.
To akurat zależy od liczby gremlinów i sytuacji na mapie. Jeśli jest dużo niezbyt szybkich chodzących guardów, to ulepszenie dżinów jest często lepszym rozwiązaniem. 200 gremów z czarami dżinów potrafi przywalić za sporo ponad 1k obrażeń, a taką ich liczbę można spokojnie zebrać do 1-2-1.
Vulgard - 2015-01-17, 01:23
:
W sumie zależy od liczby dwelli, ale jak ostatnio na Jebusie kolega mi w 3 tygodniu wjechał Tazarem z Dimension Doora, mając 400 ulepszonych gnolli i chyba coś koło 10 hydr... to chyba faktycznie dżiny będą lepsze, bo gremliny jednak strzelają.

Tak w ogóle, to czy mi się wydaje, czy Gremliny strasznie tracą swoją przydatność wraz z postępem gry? W 2 miesiącu dobry bohater może zabijać po kilkadziesiąt jedną Magiczną Strzałą, a co dopiero innym spellem. Zwykle zaczynały mi ginąć na potęgę mniej więcej od 3 tygodnia.
Monology - 2015-01-17, 01:44
:
No tak, gremle są tylko na początek przydatne :roll: W 111 albo upg gremli albo szkółka magii, ja zwykle idę w gremle upg. Rozwalasz słabych neutrali jak na pierwsze dni przystało a potem się je wywala albo poświęca bo nic nie wnoszą, chyba że masz miliard dwelli
Homm3 - 2017-08-30, 15:15
:
Wdg mnie najgorsze miasto w heroes3!
jednostki:
gremliny-niby ok ulepszone strzelają ale w późniejszym etapie gry i tak ich nie mamy.
gargulce-bardzo słaba jednostka jedyny jej atut to szybkość,ani jej nie wskrzesimy ani nic nie zrobimy podczas oblężenia nadaje się tylko do dawania szczurkom by szybciej po mapie śmiagali.
Golemy-bardzo wytrzymałe ale są też wolne mogą służyć do zasłony tytana/maga
arcymag-dobra jednostka ,zmniejsza koszt zaklęć o 1 i strzela
dżin-szybki ale kruchy ,jego zdolność może się przydać raz gdy walczyłem na magicznej ziemi dżin rzucił modlitwe!
naga-bardzo dobra jednostka ale też i droga ,powstrzymanie kontry jest bardzo dobre ale co nam z tego jak kasy na nie zabraknie.Nieulepszone nagi są bardzo słabe.
tytan-najlepsza jednostka strzelająca!ma aż 300hp! bardzo dobra ale jak się jej nie ulepszy to słabo bo gigant powolny jest.
Miasto drogie słabo im gram jedynymi zaletami są:
-biblioteka
-tytani
-zdolność arcymaga jest bardzo dobra w kampani Pogromca smoków zostawianie jednego arcymaga przez całą4 misje zaoszczędziło mi tyle many że na fb mogłem jeszcze się powskrzeszac(na mapie nie było studni)
New Year - 2017-08-30, 15:44
:
Homm3 napisał/a:
-biblioteka

Koszt nieadekwatny do jakości. Jeden czar na każdy poziom to naprawdę nie jest nic specjalnego, a do tego ten budynek jest jeszcze potrzebny do ulepszenia magów.

Ja do plusów zaliczyłbym bym bardzo niski koszt świątyni obłoków. Dzięki temu możemy mieć później więcej tytanów.
Homm3 - 2017-08-30, 15:49
:
New Year napisał/a:
Koszt nieadekwatny do jakości. Jeden czar na każdy poziom to naprawdę nie jest nic specjalnego, a do tego ten budynek jest jeszcze potrzebny do ulepszenia magów.

Masz racje ale ten jeden czar to nie raz był twn portal jak grałem.Na jednej mapie w żadnym zamku go nie trafiłem dopiero w ostatniej fortecy po zbudowaniu biblioteki się ukazał :)
Mikus - 2017-08-31, 05:36
:
Może dodatkowy czar poziomów 1-3 to niewiele ale już 4-5 to potrafi być spory bonus, imo przydatny budynek.
Clanger - 2017-08-31, 06:42
:
Nie przepadam za fortecą. Jedyne co mi się w niej podoba to nagi. Reszta unitów to szrot ze słabym dmg. Bohaterowie w większości beznadziejni (poza Fafnerem i Solmyrem)
Homm3 - 2017-08-31, 08:20
:
Clanger napisał/a:
Nie przepadam za fortecą. Jedyne co mi się w niej podoba to nagi. Reszta unitów to szrot ze słabym dmg. Bohaterowie w większości beznadziejni (poza Fafnerem i Solmyrem)

Solmyr ?Przecież on nam na dłuższą metę nic nie da.A na początku po 1 walce już many brak.
A fafner jest beznadziejny .Ja biorę neele ona jest dosyć dobra tylko jeden slot zepsuty a dodatkowo ma dobrą specjalizacje.
Nagi są dobre ale np: 2 razy droższe od jednorogów! A przecież w fortecy i tak mamy problem z kasą.
Xeno - 2017-08-31, 10:06
:
W fortecy ma fajny start :) Gremy ładną robotę robią, a kasa... trzeba umieć zarobić :)
Homm3 - 2017-08-31, 11:50
:
Xeno napisał/a:
W fortecy ma fajny start :) Gremy ładną robotę robią, a kasa... trzeba umieć zarobić :)

To samo można powiedzieć o lochu,cytadeli i innych:
tylko tam mamy strzelca na wyższym poziomi niż 1 i nie musimy go ulepszać by strzelał!
Ravciozo - 2017-08-31, 12:18
:
Fafner dobry bohater, o jak się uśmiałem xDDDD
Homm3 - 2017-08-31, 12:27
:
Ravciozo napisał/a:
Fafner dobry bohater, o jak się uśmiałem xDDDD

Ja tak samo jak już gram fortecą to tylko neela