Akademia Wojny - forum

Jednostki - Jednostki 3. poziomu

czorbok - 2008-02-18, 18:50
:
ano tak meduza to 4 poziom. no wiec obserwatorzy to ta dobra strzelajaca jednostka :)
a fakt, ze golemy sa jeszcze dobre, ale raczej tylko w obronie, do ataku sa raczej slabe.

cerberom nie kontraatkuje, gryfy kontraatkuja kilkakrotnie... wszystko zalezy od tego z kim walczymy.
Paweł - 2008-02-19, 11:55
:
Co do obserwatorów się zgadzam. Są skuteczni w bezpośrednim starciu a to duży plus.

[ Dodano: 2008-02-19, 12:35 ]
Z 3 poziomu Cerber kładzie każdego prócz Gryfa królewskiego.
Skwer - 2008-02-20, 18:07
:
Obserwator (inaczej Bohelder), Golem, Elf, Cerber-oczywiście najlepsze jednostki :mrgreen:

najgorsze-Oślizg, Zjawa-i tego nikt przy zdrowych zmysłach nie podważy
Shakti - 2008-02-21, 10:54
:
Jestem przy chorych zmysłach :-)
Cytadela byłaby zbyt słaba gdyby nie miała oslizga. Dzięki szybkosci oslizg jest badzo silny i często znajduję dla niego miejsce w mojej armii.
Zupełnie inna sprawa z golemem - po co mi takie drogie mięso armatnie ?? Do niczego się nie nadaje! Zupełnie bezużyteczny w bitwach. Nigdy nie zdąży dojść. Nie ma dużego ataku.
Paweł - 2008-02-21, 14:44
:
Ty wiesz o czym mówisz. :-o
Bez gorgony to byłaby Cytadela słaba.
Pioter ziom - 2008-02-21, 15:20
:
ziajok napisał/a:
tak ale jesli jest pojedynek 1 Upiór kontra 1 Gryf Królewski to Upiór wygra :-)
-.- Że CO? :shock:

Staty UL. Gryfa
Atak: 9
Obrona: 9
Obraż.: 3-6
Wytrzym.: 25
Szybkość: 9
Przyrost: 7/14/21
Koszt: 240 złota
Zdolności: Zawsze kontratakuje

Staty Upiora
Atak: 7
Obrona: 7
Obraż.: 3-5
Wytrzym.: 18
Szybkość: 7
Przyrost: 7/14/21
Koszt: 230 złota
Zdolności: Nieumarły, zdolność regeneracji, wysysa manę
Shakti - 2008-02-21, 15:45
:
Dzięki regeneracji upiór wygra. ale tylko w przypadku 1 vs 1.
Gdyby nie było ważek, to cytadelę możnaby było wystrzelać bez problemu. Nie piszemy tu o jednostkach 5 poziomu...
Paweł - 2008-02-21, 17:37
:
Ważka nie nadrobi siły całej cytadeli.
Tak naprawdę to ważka jest cieniakiem jak na 3 poziom. :-o
Skwer - 2008-02-22, 10:55
: Temat postu: no jesteś przy "chorych" zmysłach
Shakti napisał/a:
Jestem przy chorych zmysłach :-)
Cytadela byłaby zbyt słaba gdyby nie miała oslizga. Dzięki szybkosci oslizg jest badzo silny i często znajduję dla niego miejsce w mojej armii.
Zupełnie inna sprawa z golemem - po co mi takie drogie mięso armatnie ?? Do niczego się nie nadaje! Zupełnie bezużyteczny w bitwach. Nigdy nie zdąży dojść. Nie ma dużego ataku.

no jesteś przy "chorych" zmysłach :-? cytadela i tak jest za słaba, a jednostka 3 poziomu nic tu do gadania nie ma... oślizg w pojedynku pokona tylko elfa i uruka-tylko dla tego że nie mają skutecznego ataku w bezpośrednim starciu!
... a i golem jest nie oceniony w osłonie łuczników (po wielu bitwach w tym mieście liczą się już tylko: golemy [żelazne], skkorpeny, tytani no i czasem magowie)

[ Dodano: 2008-02-22, 10:58 ]
Shakti napisał/a:
Dzięki regeneracji upiór wygra. ale tylko w przypadku 1 vs 1.

to Ty jesteś bardzo dobrym graczem jak walczysz 1 upiorem (przeszedłeś jakąś mapę walcząc jednym upiorem?!) :-/
Lord Kloszardes - 2008-03-05, 17:28
:
1.Gryf Królewski
2.Upiór
3. Smoczy Oślizg
4.Cerber
5.Żelazny Golem
6.Szary Elf
7. Beholder
8.Żywiołak Lodu
9. Uruk
10.Mumia
11.Nomad
Skwer - 2008-03-11, 09:14
:
nie przesadzajcie z tymi upiorami... upiór może się kwalifikować na średnią jednostkę 2 poziomu (krasnolud-nawet 1/3 ich nie powalił, gargulce-połowe pokonał, a z wilczymi jeźdzami się męczył ale i tak przegrał), oślizg smoczy (ledwie połowe krasnoludów powalił-więc to jest (tak prawidłowo) mocna jednostka 2 poziomu).... przykro mi, że się nie znacie (i mylicie), ale to prawda...
zrobiłem te testy tylko po to żeby to wam udowodnić...

[ Dodano: 2008-03-11, 09:21 ]
..a.. a skoleji golem nie ma co robić z jednostkami 4 poziomu.. np. rogaty demon, srebrny pegaz, no i bazyliszek Królewski-tu sznse są wyrównane... jeśli jednostki 4 poziomu są nie ulepszone to każdą jedną golem pokona...
gryf... hmm... dobry ale nie tak jak myślicie... co z tego że za każdym razem kontratakuje?! po dwóch uderzeniach nic z niego nie zostanie...
za to cerber... wymiatacz-żadna jednostka 3 poziomu z nim się nie równa...
bohelder to również potęga... elf-nie jest zły ale nie ma skutecznego ataku w bezpośrednim starciu...

[ Dodano: 2008-03-11, 09:27 ]
a o to moje typy...
1 żelazny golem... może trochę woly, ale zawsze można dać mu przyśpieszenie :mrgreen:
2.bohelder... nic dodać, nic ująć
3.cerber-napewno może pozytywnie zaskoczyć
4.Gryf królewski.. (lubię go ale bez przesady :-P )
5.szary elf
6.Smoczy oślizg
7.Upiór
8.uruk...
żywioła lodu nie uwzglendniam.. ale jak coś to w pierwszej trójce się zmieści
Shakti - 2008-03-11, 12:23
: Temat postu: Re: no jesteś przy "chorych" zmysłach
skwer123 napisał/a:
cytadela i tak jest za słaba, a jednostka 3 poziomu nic tu do gadania nie ma... oślizg w pojedynku pokona tylko elfa i uruka-tylko dla tego że nie mają skutecznego ataku w bezpośrednim starciu!

Przecież tłumaczę, że oślizg ma walczyć przeciw strzelającym.

skwer123 napisał/a:

to Ty jesteś bardzo dobrym graczem jak walczysz 1 upiorem (przeszedłeś jakąś mapę walcząc jednym upiorem?!) :-/

Nigdy nie mówiłem, że walczę jednym upiorem. Jak ktoś robi testy jednostek to walczy 1vs1 lub na tygodniowy przyrost. Upiór wygra 1vs1.
robertgtdf - 2008-03-13, 16:40
:
Gryf rządzi często sie dubluje na mapie i można dużo pozbierać xD
Skwer - 2008-03-13, 20:40
: Temat postu: Re: no jesteś przy "chorych" zmysłach
Shakti napisał/a:
skwer123 napisał/a:
cytadela i tak jest za słaba, a jednostka 3 poziomu nic tu do gadania nie ma... oślizg w pojedynku pokona tylko elfa i uruka-tylko dla tego że nie mają skutecznego ataku w bezpośrednim starciu!

Przecież tłumaczę, że oślizg ma walczyć przeciw strzelającym.

skwer123 napisał/a:

to Ty jesteś bardzo dobrym graczem jak walczysz 1 upiorem (przeszedłeś jakąś mapę walcząc jednym upiorem?!) :-/

Nigdy nie mówiłem, że walczę jednym upiorem. Jak ktoś robi testy jednostek to walczy 1vs1 lub na tygodniowy przyrost. Upiór wygra 1vs1.

1.no i co z tego, że ze strzelającymi... taki drzewiec przy elfie stojący... nie ma co z nim robić
2.żaden potwór który nie powali za raz upiora z nim nie wygra (1vs1 oczywiście) .. on się co kolejka do końca... ja jak robie testy to ustawiam mieścięczny przyrost i 50 tygodniowy... mam wtedy bardziej obiektywne wyniki
Shakti - 2008-04-21, 20:15
: Temat postu: Re: no jesteś przy "chorych" zmysłach
skwer123 napisał/a:
no i co z tego, że ze strzelającymi... taki drzewiec przy elfie stojący... nie ma co z nim robić

Pewnie, że nie ma, bo nie zdąży.
Dajesz czekanie, atakujesz i uciekasz - a na łuczniku zostaje czar, który zmniejsza jego atak - czy można wyobrazić sobie lepszą sytuację? Można i wprowadzili to w WOGu, ale tu nie miejsce na to...