Akademia Wojny - forum

Mapy i Kampanie - Głodny map

Pawislaw - 2017-10-15, 21:39
: Temat postu: Głodny map
Siema, jest to mój pierwszy post na forum.

Wczoraj zdecydowałem się po sporej przerwie kupić wersję HD Heroesów. Brakuje mi jednak sporej ilości map... Odwrót mnichów, Huzia na Wikinga, czy Wojna!. Czy jakoś na wersję HD da się je przwrócić, czy coś?

A druga sprawa: o ile domyślam się, że mapy w zakładce downloads na HD działają, tak zaniepokoiłem się, że większość jest na poziomie bardzo wysokim, niemożliwym i tak dalej... Nie jestem pro gejmerem, gram na „koniku lub wieży” - czyli te mapy mają jeden stały poziom trudności? Nie da się go zmienić? Jeśli tak, to dlaczego?

Pozdrawiam! :)
Clanger - 2017-10-15, 21:42
:
Zagraj sobie w Przyjdź i zgiń.
Poziom trudności niski.
New Year - 2017-10-15, 21:46
:
Pawislaw napisał/a:
Wczoraj zdecydowałem się po sporej przerwie kupić wersję HD Heroesów. Brakuje mi jednak sporej ilości map... Odwrót mnichów, Huzia na Wikinga, czy Wojna!. Czy jakoś na wersję HD da się je przwrócić, czy coś?

Jeżeli mówimy o HD Edition od Ubisoftu to może być dość trudno. Z tego co pamiętam to chyba jest konwerter map na wersję ROE, ale obawiam się, że niektóre z tych map mogą stać się niegrywalne.

Pawislaw napisał/a:
A druga sprawa: o ile domyślam się, że mapy w zakładce downloads na HD działają, tak zaniepokoiłem się, że większość jest na poziomie bardzo wysokim, niemożliwym i tak dalej... Nie jestem pro gejmerem, gram na „koniku lub wieży” - czyli te mapy mają jeden stały poziom trudności? Nie da się go zmienić? Jeśli tak, to dlaczego?

Poziom trudności mapy to wartość subiektywna. Jest to tylko poinformowanie gracza o tym jak trudna będzie mapa. Nie wpływa to w żaden sposób bezpośrednio na rozgrywkę. Bardzo często zdarza się, że autorzy przeszacowują poziom swych map (chociaż czasami jest na odwrót).
Pawislaw - 2017-10-15, 22:22
:
No to dzięki Bogu! Jak jest tu 56 stron map, to wystarczy mi na kilka lat gry :D

Dzięki za odpowiedź - masz ode mnie lajka :)
New Year - 2017-10-15, 22:27
:
Pawislaw napisał/a:
Jak jest tu 56 stron map

No nie do końca. HD Edition od Ubisoftu pozwala tylko na odtworzenie map, które mają format Restoration Of Erathia. Inne nie przejdą. Więc twoja lista map zmniejsza się do:
http://www.heroes3.eu/download/mapy?version=RoE
Pawislaw - 2017-10-16, 21:50
:
O to zdziwko. W sumie to i tak lepiej niż tylko to, co proponuje Ubisoft.

Ale wychodzi na to, że trochę zmarnowałem pieniądze, skoro można pobrać za darmo klasyczną grę z wszystkimi dodatkami... W takim razie, skąd pobrać te heroes od fanów?
Begrezen - 2017-10-16, 22:05
:
hd mod jest za darmo i hota jest za darmo, ale by to działało musisz mieć również zwykłą złotą edycje/complete, której legalnie za darmo nie pobierzesz :-D
Pawislaw - 2017-10-16, 22:45
:
Biorąc pod uwagę, że mam płytę Armageddon’s Blade i gdzieś (musiałbym podzukać) tę czerwoną (nie pamiętam nazwy), to co muszę zrobić, żeby pobrać hota? Nie mam od płyt oryginalnych opakowań...
New Year - 2017-10-16, 23:01
:
Pawislaw napisał/a:
to co muszę zrobić, żeby pobrać hota

Nic. Możesz pobrać Hota w dowolnej chwili. Wystarczy tylko wpisać w wyszukiwarkę Hota download.
Pawislaw - 2017-10-16, 23:16
:
Jeden jedno, drugi drugie :D

Skoro to takie łatwe, to w wolnym czasie sobie pobiorę. Dzięki!
heroes3 - 2017-10-17, 19:55
:
HD-Mod jest nakładką na RoE/AB/SoD, żeby lepiej działało na nowych kompach. Dostosowuje "starą" grę do możliwości nowych kompów (żeby się nie cięło, płynnie działało + ulepsza kilka rzeczy nie zmieniając samej mechaniki gry). Także nie ma sensu pobierać HD-Mod, który jest tylko drobną nakładką, skoro nie masz RoE/AB/SoD.
HotA jest osobnym dodatkiem, który możesz pobrać za free i nie potrzebujesz do niego nic więcej. Pobierasz, wypakowujesz do osobnego katalogu, grasz :-)
Heroes 3 HD Edition (wydane chyba rok czy dwa lata temu) to trzecia wersja hirków i tak naprawdę to jest tylko wcześniejsze RoE z podrasowaną grafiką. Niestety, poza grafiką nic więcej nie oferuje, a większość map tworzonych i publikowanych w necie nie jest kompatybilna z Heroes 3 HD-Edition! Więc mało kto jej używa i mało kto ją poleca ;-)
Dlatego ja osobiście proponuję znaleźć (kupić) starsze wydanie hirków i pobrać do niego HD-Mod albo zaopatrzyć się w HotA.
Pawislaw - 2017-10-19, 22:20
:
Horn of the Abyss nie można tak ot sobie pobrać i zacząć grać - właśnie się przekonałem. Nie można go zainstalować mając HD Edition, tylko trzeba go wgrać to np. Shadof of Death. (Pliki hota instalują się w pobranych herosach).
Wiec - jak zainstalować tego hota, ni kupując złotej edycji? Jeśli mam shadow of death na płycie (takiej bardzo starej), to czy to jest rozwiązanie?

P.S. Nie wiedziałem, ze istnieje takie coś jak HD mod, wiec wczesniej pisząc „HD mod” miałem na myśli HD edition :)
New Year - 2017-10-19, 22:41
:
Pawislaw napisał/a:
Wiec - jak zainstalować tego hota, ni kupując złotej edycji? Jeśli mam shadow of death na płycie (takiej bardzo starej), to czy to jest rozwiązanie?

Cytat:
The whole modification is created by reverse-engineering Shadow of Death files. So, HotA is to be installed on top of clean Heroes III: SoD or Complete edition.

Jeżeli nie możesz nic z tą starą płytą zrobić (chociaż próbowałeś włożyć ją do napędu?), to jesteś zmuszony do kupna heroes 3 złota edycja lub complete, albowiem jest to mod, który opiera się na plikach z SoD.
Pawislaw - 2017-10-19, 23:24
:
Rozumiem, że Complete jest tańsze niż Golden?

A jakieś zaufane miejsce (mam na musli internet :) ), gdzie można to kupić?