Akademia Wojny - forum

Konkurs MapMaker AW 2017 - Gadanina o MapMaker AW 2017

heroes3 - 2017-08-13, 13:02
:
@Maxin17,
mnie to by się nie chciało drugi raz przechodzić tych samych map, więc final six dałbym te same oceny, co w pierwszej fazie konkursu. Jaki więc sens robić final six? :roll:
To już może lepiej zmienić ilość gwiazdek na 10, żebyś miał większe pole do oceny map, dając tym lepszym po 7-10 gwiazdek, a niższym max 5-6 ;-)
Maxin17 - 2017-08-13, 13:32
:
Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło:/ W tej dodatkowej rundzie mógłbyś zastanowić się nad oceną mapy i ewentualnie ją zmienić. Jeśli jakaś mapa przekręt dostałby się do tej rundy można by skutecznie reagować.
heroes3 - 2017-08-13, 13:39
:
Maxin17 napisał/a:
W tej dodatkowej rundzie mógłbyś zastanowić się nad oceną mapy i ewentualnie ją zmienić.

Raczej staram się tego nie robić. Naprawdę bardzo rzadko, jak ktoś mi podpowie wady/zalety mapy, której nie zauważyłem ja sam, to zmieniam ocenę. Ale to jest może 1-2% przypadków :mrgreen:
Jedyne co, to może jakbyś mi kazał uszeregować mapy, którym dałem tą samą ocenę, od najlepszej do najgorszej (bo czasem 4 gwiazdki, 4 gwiazdkom nierówne), ale zmieniać oceny, albo grać drugi raz... oh no!
New Year - 2017-08-13, 14:08
:
Moim zdaniem problem wynika tutaj z niezrozumienia na czym polega konkurs Mapmaker AW.
Druga tura oceniania polega na tym, że pobieram mapę, gram w nią, piszę recenzję i wystawiam ocenę, która uważam, że w 100% odzwierciedla poziom tej mapy. Mogę powtórzyć tą czynność tyle razy ile jest map w konkursie. Inni też mogą to robić. W momencie zakończenia konkursu uśrednia się ocenę każdej mapy, która ma 5 recenzji bądź więcej. Wygrywa mapa, która będzie miała największą średnią.

Konkurs nie polega na zrobieniu listy w której posegreguję mapy od najlepszej do najgorszej. Jeżeli uważasz, że kilka map prezentuje bardzo wysoki poziom to daj im ocenę 5/5. Wśród nich będzie ta mapa, którą uznajesz za najlepszą. Jeżeli reszta recenzentów będzie uważała podobnie to twój faworyt na pewno wygra konkurs, a jeżeli nie to i tak zmiana systemu nic nie da.
Anonymous - 2017-08-13, 14:12
:
New Year dobrze gada, polać mu ;-)
Anonymous - 2017-08-13, 14:14
:
Dlaczego nie można dać oceny 0 gwiazdek lub pół gwiazdki?
[HA]Imm0rt4l - 2017-08-13, 15:55
:
ktoś napisał/a:
Dlaczego nie można dać oceny 0 gwiazdek lub pół gwiazdki?


Ponieważ gdybyś mógł dać ocenę 0, oznaczałoby to, że mapa jest kompletnym dnem, ale skoro znalazła się w konkursie (dopuścili ją moderatorzy) - musi mieć jakieś plusy/nadawać się do gry. Tym samym ocenienie jej na 0 byłoby bez sensu. Pół gwiazdki natomiast powinno być dostępne, skoro można dawać oceny połówkowe, ale widocznie system tego nie przewiduje i wszystkie mapy konkursowe muszą być na poziomie minimum jednej gwiazdki;)
Anonymous - 2017-08-14, 00:16
:
Ciekawe czy w tym roku będą jakieś mapy którym zabraknie regulaminowych 5 recenzji?
Ravciozo - 2017-08-14, 08:24
:
Pewnie moja :P
A na poważnie - jak tak dalej pójdzie, to wygląda na to, że nie będzie takich map, co bardzo mnie cieszy
Anonymous - 2017-08-15, 07:43
:
Ludzie którzy nie dodali żadnych map mogą zrecenzować wszystkie. A ci którzy mapę dodali mogą zrecenzować o jedną mniej, mają więc mniejsze szanse na kubek :(
Ravciozo - 2017-08-15, 09:31
:
Myślę, że 30+ recenzji to abstrakcja
Anonymous - 2017-08-15, 19:43
:
Dlaczego mam wrażenie że im gorsza mapa tym więcej ma recenzji? 😂
New Year - 2017-08-15, 19:54
:
Cthulhu napisał/a:
Dlaczego mam wrażenie że im gorsza mapa tym więcej ma recenzji? 😂

Łatwiej jest zrecenzować słabą mapę niż dobrą. Po prostu krócej to trwa.
Huntka - 2017-08-17, 10:17
:
Właśnie skończył mi się urlop i nie wiem czy dam radę dopisać jeszcze jakieś recenzje. Zostały mi same molochy do rozegrania xD
Anonymous - 2017-08-17, 12:46
:
[quote="Huntka"]Właśnie skończył mi się urlop i nie wiem czy dam radę dopisać jeszcze jakieś recenzje. Zostały mi same molochy do rozegrania xD[/quote]
Obawiam się, że nie ty jeden XD Całkiem prawdopodobne, że mało kto zagra w kolosy.