Akademia Wojny - forum

Mapy i Kampanie - Zielony kartograf chce zrobić swoje.

OlemaOsaII - 2017-01-05, 19:41
: Temat postu: Zielony kartograf chce zrobić swoje.
Jak temat zaśmieca dział, czy coś, to bez żadnych jęków agonii z mojej strony można go usunąć.(Lub przenieść w lepsze miejsce.)
---


Na mojej liście stu rzeczy do zrobienia przed śmiercią znajduje się nienumerowany punkcik wspominający o zrobieniu mapki do kultowych Hirołsów Tri. Po wybraniu pomysłu (fabularna, opisowa, krótka mapka) i adekwatnego rozmiaru mapy do moich kartograficznych zdolności (S), kolejne było tworzenie znośniej geografii i adekwatnej do niej fabuły. Trzeciego dnia twórczej pracy naszło mnie uczucie, że podstawowy edytor ogranicza moje zawyżone ambicję na małą i zgrabną mapkę.

WoG i skrypty, które można wcisnąć w mapkę, zdają się moim wybawicielem. Niestety temat znam BARDZO powierzchownie, a Google nie lubi mnie na tyle, by pokazać mi co i z czym przy skryptowaniu się je. Gdyby ktoś mi paluchem (lub linkiem) wskazał bibliotekę i powiedział - "tam jest skarbnica wiedzy, której pragniesz" - to w odpowiedzi moja wdzięczność będzie wielka.

Iii... Czy, oprócz poziomu trudności i wydarzeń, istnieje inny sposób ograniczania startowych surowców gracza?
Ravciozo - 2017-01-05, 20:02
:
Wydarzenia czasowe I na mapie, jeśli tego nie masz, plus te w mieście. Inaczej ich nie zmniejszymy.
New Year - 2017-01-05, 20:24
:
OlemaOsaII napisał/a:
Iii... Czy, oprócz poziomu trudności i wydarzeń, istnieje inny sposób ograniczania startowych surowców gracza?

Nie ma bo nie są potrzebne.
OlemaOsaII napisał/a:

WoG i skrypty, które można wcisnąć w mapkę, zdają się moim wybawicielem. Niestety temat znam BARDZO powierzchownie, a Google nie lubi mnie na tyle, by pokazać mi co i z czym przy skryptowaniu się je. Gdyby ktoś mi paluchem (lub linkiem) wskazał bibliotekę i powiedział - "tam jest skarbnica wiedzy, której pragniesz" - to w odpowiedzi moja wdzięczność będzie wielka.

http://www.erm.acidcave.net/
Jedyna strona o skryptach którą mogę znaleźć. Skrypty są bardzo trudne i nie wiem czy jest sens poświęcać tyle czasu na to. Jeżeli naprawdę chcesz mieć skrypty w swojej mapie to życzę powodzenia.
PS: Może wpierw weźmiesz się za zwykłą mapę. Dużo mapmakerów zaczynało od dużych map bądź stawiali sobie wysoko poprzeczkę i później efekty ich pracy były słabe.
OlemaOsaII - 2017-01-05, 20:52
:
Informowanie gracza co turę, że skradziono mu 500 złota z miasta, kiedy ma ich pięć. To mija się z przyjemnością grania i mojej chęci, by gracz miał wolę czytać zawartość okienek z fabularną zawartością. Korci mnie na te skrypty, bo nie ukrywam, że uśmiecham się do nich, jak łysy do grzebienia. Wykorzystam te najprostsze, a jak nie będzie mi szło, to przekombinuję mapę, by działała po mojemu bez skryptów. - Chyba to będzie "Złoty Środek".