Akademia Wojny - forum

Nowe miasta i nie tylko - Dobre mapy do HOTA

page - 2016-11-13, 12:30
: Temat postu: Dobre mapy do HOTA
Które mapki w modzie Horn of the Abyss polecacie? Są jakieś spektakularne, wciągające skirmishe?
I to samo pytanie o mapki fanowskie - co graliście, co warto ściągnąć? Jakieś dobre rzeczy pod hot seat kojarzycie?
New Year - 2016-11-13, 13:58
:
Kilka dobrych map jest w dziale download. Więc po kolei:
The Devil Is In The Detail - Bardzo dobra mapa. Jeżeli chcesz zagrać dużą mapę to ta się do tego nadaje.
The Lands of Discord - Typowa symetryczna mapa pod Hot Seat. Pierwotna wersja miała kilka niedociągnięć ale po ich poprawieniu jest to naprawdę dobra mapa.
Powołany do obowiązku - Bardzo dobra S do gry solo.
Hibernacja Cyklopich Królów - Jedna z trudniejszych map. Bardzo łatwo jest przegrać na wyższych poziomach trudności.

Jest jeszcze kilka mapek lepszych czy gorszych. Mapy pod Hota na tej stronie zazwyczaj są dobre.
Ravciozo - 2016-11-13, 16:46
:
Co do "Hibernacji", to za parę dni powinna pojawić się aktualizacja na stronie, więc jeśli chcesz, możesz poczekać, żeby nie próbować od razu wersji, która po chwili stanie się "starsza" :)

Edit: Jest już zaktualizowana wersja Hibernacji Cyklopich Królów na AW :D

Ale wciąż wiele map pod HotA nie zostało przetestowanych, więc wybierając coś z katalogu (http://www.heroes3.eu/download/mapy?version=HotA) możesz i tak trafić na jakiś dobry scenariusz...
lol772 - 2016-11-14, 09:18
:
Westeros bardzo dobra, i duża mapa. Dosyć dopracowana. Polecam zwłaszcza fanom "Gry o tron"

Wojny Azjatyckie mapa geograficzna opierająca się na północno-wschodniej azji. Jak ktoś polubił Powrót, Huzie na Wikinga czy Afrykę Heroesów, to jest zdecydowanie mapa dla niego.
page - 2016-11-14, 16:10
:
W tę mapkę Westeros na pewno zagram, mam nadzieję, że jest nieco lepiej zbalansowana, niż A Clash of Kings o tej samej tematyce (pod Shadow of Death). Skoro już o ACOK mowa, i tak warto spróbować, jeśli lubicie Westeros - włożono w to dużo pracy, ale nie nadaje się na hot seat.

Spróbuję też pozostałych w wolnej chwili, bo oryginalne mapki do HOTA mają - co zrozumiałe - trochę za dużo wody.
SCS - 2016-11-15, 17:32
:
Polecam Crapcore.
Dago - 2016-11-28, 20:15
:
Ktoś wypowie się o tej mapie rzekomo dobrej na multi? Faktycznie warto?
Ravciozo - 2016-11-28, 21:24
:
The Lands of Discord? Rozbudowana, idealny balans, dopracowana, bez błędów, cztery strefy po 3 miasta = optymalna liczba miast...jedynymi minusami (mówię z pobrania i obejrzenia w edytorze) są imo:
- miasta losowe w strefach - ktoś trafi startowe + 2 x identyczne miasto, a ktoś trzy różne i ma problem
- Za duża liczba strażników na przejściach do innych stref - 20 lub 15 stworzeń lvl7 to nawet na L (nierozbudowany) nieco za dużo - szczególnie, kiedy uświadomimy sobie, że statkiem można przepłynąć bez walki do innego gracza, co spycha bardzo mocno na drugi plan logistykę lądową. No i strażnik do golden goose'a (4750 gold/dzień chyba - art składni z hota) za silny - 100 czarnych smoków to nikomu nie będzie się chciało rozwalać na takiej mapie. Ale ogólnie polecam, po pięć przejść na strefę, po trzy miasta i znakomity balans...wygląda dobrze.

[ Dodano: 2016-11-28, 21:25 ]
Mam nadzieję, że nie zaspoilowałem za dużo :P
New Year - 2016-11-28, 21:25
:
Cytat:
- miasta losowe w strefach - ktoś trafi startowe + 2 x identyczne miasto, a ktoś trzy różne i ma problem

Masz chyba przestarzałą wersję mapy. W nowszej to nie występuje.
Ravciozo - 2016-11-28, 21:57
:
Racja, w aktualizacji zostało poprawione ;]
Dago - 2016-11-29, 18:07
:
Ravciozo napisał/a:
Mam nadzieję, że nie zaspoilowałem za dużo :P

HAH, skoro to mapa na multi to i tak zakłądam, że grajac to z kimś miałbym otwartż tą mapę w edytorze i alttabował w turze przeciwnika by ustlaić optymalny ruch na najbliższe tury, nei wyobrażam sobiei naczej, wiec nei iwem o jakim spoilowaniu mowa.
Ravciozo - 2016-11-29, 18:21
:
Co racja, to racja. Może chciałeś przetestować z CPU przed meczem czy coś? xD
Nic lepszego nie przychodzi mi do głowy :v
Skwer - 2016-12-14, 10:50
:
A Cold Days to Hell - fajna trudna mapa
heroes3 - 2016-12-14, 19:52
:
A co byście polecili staremu wydze SoD, który dopiero zaczyna HotA? Coś niezbyt trudnego, ale wciągającego, na single, poziom trudności 160%, rozmiar od M do XL? Coś takiego, żeby "zacząć przygodę z HotA" i pomału się w to wciągnąć.
Begrezen - 2016-12-14, 20:30
:
kampanie horn of the abbys :-D

[ Dodano: 2016-12-14, 20:33 ]
Skwer napisał/a:
A Cold Days to Hell - fajna trudna mapa


mówisz o tej beznadziejnej mapie gdzie wrogowie wszędzie dostają dodatkowe statystyki gdy sobie przechodzą przez ścieżki, czy gdziekolwiek? :shock: