Akademia Wojny - forum

Turniej Master AW 16 - Playoffy

Cez - 2016-11-18, 20:44
:
Moje zdanie
- 6 graczy (z uwzględnieniem wspomnianego wcześniej 1:0 na start);
- 8mm6a XL+U, 6lm10a XL+U, Jebus Cross XL, Clash of Dragons XL, Spider XL+U, PC2/balance (L), mini-nostalgia L+U i 2sm4d(3) L+U;
- odrzucanie, tak jak proponuje Ravciozo;
- domyślny WoH, po dogadaniu HW (ja tak grałem i było dobrze);
- opcjonalnie HoTa (jak wyżej).
Ravciozo - 2016-11-18, 20:44
:
Jeśli chciałeś stream z losowania par już wcześniej, mogłeś pisać do Hrabo - pewnie by Ci taki załatwił ;]
Jaris - 2016-11-18, 20:54
:
Ravciozo napisał/a:
Jeśli chciałeś stream z losowania par już wcześniej, mogłeś pisać do Hrabo - pewnie by Ci taki załatwił ;]

sęk w tym że wcześniej nie widziałem potrzeby w tamtej fazie turnieju, a teraz nie uważasz że byłoby to ciekawe i czy to aż taki duży problem ? ;)
[HA]Imm0rt4l - 2016-11-18, 22:30
:
Mi generalnie odpowiada to, co proponuje Cez. Temple, jakie bym na pewno widział, to: Jebus, Clash, Mini-Nostalgia, Spider. Pomysł z PC2L też dobry. Zasady WoH opcjonalnie, kto chce, niech gra na zasadach HW (ja raczej preferuję WoH rules, ale jak ktoś mnie namówi na HW rules i wyjaśni co nieco, pewnie też zagram;))
hrabo - 2016-11-18, 23:20
:
Co do losowania par - skoro gracie każdy z każdym, to równie dobrze można ogłosić start playoffów i powiedzieć - róbta co chceta, umawiajcie się na dziko i kiedy komu pasuje. Przynajmniej przyspieszyłoby to imo zakończenie turnieju:P
Jaris - 2016-11-18, 23:49
:
ok, nie ma problemu to poproszę ostatecznie o zestaw templi (czy te 9 Cez-a) i jazda z koksem, rozumiem że tylko z Dawidem w naszej pierwszej grze mam prawo do odrzucania map jako pierwszy, a w innych robią to w pierwszej grze moi przeciwnicy, a pytanko jeszcze jedno w takim układzie jak się ma tu kolor już w samej grze ? czy gracz z niższą punktacją w pierwszej grze jest automatycznie jako niebieski ? a w drugiej grze z tym graczem zamiana ? Sprecyzujcie proszę te rzeczy i faktycznie nie ma na co czekać ...
Ravciozo - 2016-11-19, 12:08
:
Jaris napisał/a:
Ravciozo napisał/a:
Jeśli chciałeś stream z losowania par już wcześniej, mogłeś pisać do Hrabo - pewnie by Ci taki załatwił ;]

sęk w tym że wcześniej nie widziałem potrzeby w tamtej fazie turnieju, a teraz nie uważasz że byłoby to ciekawe i czy to aż taki duży problem ? ;)


Nie, to nie jest problem i oczywiście, że wystarczy, że napiszesz do niego. Tylko tak dla sprostowania: o jakie losowanie par Ci chodzi? Bo w play-offach żadnych par już nie ma. Gra każdy z każdym (FFA) i wystarczy po prostu rozegrać wszystkie gry. A to, kiedy z kim nie ma znaczenia. Możesz zacząć od Dawida, możesz od Ceza, a możesz pierwszy mecz grać z Hudzinem. Możesz nawet grać te mecze równolegle ;]

Edit: a ok, Hrabo już to napisał :D

Co do koloru: no ja preferuję uniknąć zamieszania z aktualizowaniem kolorów i niech wyżej rozstawiony ma zawsze red. Niżej blue. Tak było w zasadniczej, ale tam ciągle aktualizowaliśmy kto jest rozstawiony wyżej, a kto niżej. Tu trzymamy się rozstawienia z zasadniczej, tak będzie prościej ;]

[ Dodano: 2016-11-19, 12:10 ]
Skoro nie ma jednomyślności do HW rules (zawsze możecie umówić się w parze sami), to domyślny pozostaje WoH. Zestaw templi, jaki podał Cez widzę, że też odpowiada. Otwieram temat na raporty i tabelę (tzn. kiedy taką przygotujemy). Jak macie jeszcze jakieś pytania, to walić śmiało ;)
Dawidu91 - 2016-11-19, 20:55
:
Troche to slabe... mialy byc play offy a jest kazdy z kazdym... to niezly PLAY OFF... nie trzyma sie to wcale kupy😂 tak naprawde to juz nudne jest granie 2-3 razy z tymi samymi graczami. Trzeba sie trzymac jakis zasad a nie zmieniac co chwile nawet nie zdazylem tego przeczytac a juz ruszylo lol...
Systemu rozgrywek sie nie zmienia mial byc swiss potem play off i tak powinno pozostac...
hrabo - 2016-11-20, 01:30
:
W sumie od samego początku playoffy miały być na zasadzie każdy z każdym, tylko rozszerzyliśmy liczbę uczestników.
Dawidu91 - 2016-11-20, 09:51
:
to niezla nazwa play off :lol:
Ravciozo - 2016-11-20, 10:54
:
1) Przeczytaj temat 'zasady gry' - masz tam wzmiankę o playoffach FFA. Co, dalej "zmieniamy zasady"?
2) Powiedz mi, od kiedy playoff nie może być FFA...? Są to po prostu dodatkowe rozgrywki, po rundzie zasadniczej.
hrabo - 2016-11-20, 11:11
:
To prawda, że playoffy są zwykle w trybie turniejowym, ale co tam, pogracie więcej:P
[HA]Imm0rt4l - 2016-11-20, 11:13
:
Dawidu, i tak byś grał z tymi samymi graczami, z którymi już grałeś w swissie, tyle że teraz zagrasz z każdym najprawdopodobniej jedną grę, bo zaczynasz zawsze z 1:0, a w standardowych playoffach zagrałbyś z 2-3 przeciwnikami do dwóch wygranych. Więc ilość gier podobna. Poza tym nie grałeś jeszcze z każdym, bo nie grałeś ze mną w tej edycji, z Jarisem też jakoś za długo nie pograliście z tego co pamiętam, no i chyba z Dorsajem, bo poddali gry. Także może nie będzie tak nudno:)
Olenus - 2016-11-20, 13:50
:
Propozycja moja jest taką zebyście nagrywali swoje meczce, napewno bedzie to kilka ciekawych lekcji dla słabszych graczy. Ma ktoś ochotę?
[HA]Imm0rt4l - 2016-11-20, 15:50
:
Z nagrywaniem może być ciężko, ale na pewno pojawią się jakieś streamy dla zainteresowanych.
Piszcie kiedy kto ma czas na partyjkę, będzie łatwiej się ustawić. Ja mam zwykle czas w weekendy, nawet dziś.