Akademia Wojny - forum

Multiplayer - Master AW 2016?

hrabo - 2016-04-03, 19:43
:
100% popieram Dago, nie liczyłem na to, ale jak widzę iskierka nadziei na HotA się pojawia:D
Dago - 2016-04-03, 20:08
:
hrabo, ja bardzo liczę że kiedys zagram jakiś turniejik w HoTA, a jakby to był polski turniej ot juz wgl... :D
Ravciozo - 2016-04-03, 21:03
:
A jak inni? Zgadzacie się na HotA? Będzie można już od razu ustalić, że gramy na niej albo nie.
SCS - 2016-04-04, 01:10
:
hota ma ten problem że strong i tower są mocno Op, a taki conf nie ma racji bytu.
Dawidu91 - 2016-04-04, 01:30
:
Jak dla mnie hota moze byc ale raczej to zmiejszy liczbe chetnych niz ja powiekszy :/ wiec pytanie czy jest sens? Na HW co 3 turniej jest na Hota :P
hrabo - 2016-04-04, 03:32
:
I tak gralibyśmy na HD modzie, jak ktoś ogarnia moda to z hota też nie będzie miał problemu.

SCS napisał/a:
strong i tower są mocno Op, a taki conf nie ma racji bytu.

Strong to rozumiem, ale tower? Nie bardziej niż castle normalnie. A conf imo jest zbalansowany teraz.
SCS - 2016-04-04, 08:48
:
Tower stawia giganty z zamkiem i up gremy w pierwszym tygodniu, dodatkowo ulepszenie tytanów zostało obniżone w cenie.
Cez - 2016-04-04, 09:08
:
HoTa zmieniając część statystyk i cen w grze zmienia lekko mechanikę, przez co nie jest to ten sam Heroes, co zwykły SoD. Co do argumentu, że Tower jest OP, to powiem, że w zwykłe wersji gry jest on u mnie raczej na końcu stawki, jeśli chodzi o wybór głównego miasta. Przyczyny to spore koszty budynków i jednostek, brak bardzo dobrych rodzimych bohaterów oraz nieprzyjazny dla wędrowania (i długotrwałego patrzenia w monitor) śnieg.

Czy MAW '16 miałby być pod HoTa? Są plusy i minusy. Na pewno to ciekawe rozwiązanie - nie było jeszcze w Polsce turnieju na tym dodatku. Jednak muszę zgodzić się z Dawidu91, że w moim odczuciu nie zebrałby tylu chętnych, co turek na zwykłym SoD. Jeśli o mnie chodzi, to jednak wybrałbym większą liczbę uczestników, zamiast dodatkowej atrakcji.
Albo zrobić tak, jak w turnieju na HW, w którym teraz biorę udział. Obligatoryjne gramy na SoD, ale jeśli obaj gracze dojdą do porozumienia, to mogą rozegrać swój mecz z użyciem dodatku HoTa.
hrabo - 2016-04-04, 13:44
:
Twórcy hota to raczej ogary, bardzo dbali o balans, także o to bym się nie martwił. Propozycja Ceza może być złotym środkiem, musiałbym tylko mocno lobbować graczy z zewnątrz:P
Dago - 2016-04-04, 15:53
:
Tower nie jest OP, tylko WRESZCIE na dobrym poziomie (pomijam eMki gdzie zawsze był OK)

[ Dodano: 2016-04-04, 15:56 ]
Cez napisał/a:

Albo zrobić tak, jak w turnieju na HW, w którym teraz biorę udział. Obligatoryjne gramy na SoD, ale jeśli obaj gracze dojdą do porozumienia, to mogą rozegrać swój mecz z użyciem dodatku HoTa.

Do reszty posta sie nie odniosę, bo co tu się odnosić, moje zdanie jest powszechnie znane ;D
Ale co do tego fragmentu - powiedziałbym że to taki kompromis jak tak zwany kompromis aborcyjny (czyli żaden, a przynajmniej - bardzo zły). Na palcach jednej ręki można policzyć będzie sytuacje, gdzie OBAJ gracze nie pójdą na łatwiznę i wybiorą ciekawszą opcję zamiast bardziej ogranej.
Całkowicie abstrahuję tu od tego, że bronię w sumie swojego udziału w ten sposób (bo w Twoim wariancie nie mogę wziąć udziału, bo chodzi mi tylko HoTA :D jak sam wiesz najlepiej bo widziałeś, jak sie grało na SoD...)
Cez - 2016-04-04, 21:52
:
Z ironią:
Tak, przejrzałeś mnie. Zaproponowałem to tylko dla tego, żeby wykluczyć Cię Dago z grona potencjalnych trudnych rywali w turnieju.
A tak na poważnie, to tylko luźna propozycja. Równie dobrze można w drugą stronę: obligatoryjna HoTa, a jak się gracze dogadają to SoD. Ale według mnie, to pierwsza opcja zjednałaby więcej zwolenników, z uwagi na szersze zainteresowaniem klasycznym zestawem (RoE+AB+SoD).
Ravciozo - 2016-04-04, 22:20
:
Cez napisał/a:
Równie dobrze można w drugą stronę: obligatoryjna HoTa, a jak się gracze dogadają to SoD. Ale według mnie, to pierwsza opcja zjednałaby więcej zwolenników, z uwagi na szersze zainteresowaniem klasycznym zestawem (RoE+AB+SoD).


Mi się podoba.

2) Hmm...to robić już ankietę?

3) Czego właściwie wymagamy od organizatora? Czegoś poza ogłoszeniem, zrobieniem regulaminu (który możnanapisać w miarę wspólnie), zbieraniem raportów, werdyktem w przypadku sporu i prowadzeniem rubryczek? Jeśli nie, to ja to mogę ogarnąć od biedy, ale w każdej sekundzie życia dostępny NIE będę (Ci, co mnie znają, wiedzą jednak, że udzielam się dosyć regularnie jak jest potrzeba). Pytanie czy nie lepiej poczekać na kogoś innego. Bardziej zdecydowanego i ogranego.
hrabo - 2016-04-05, 02:05
:
Jeśli stanie na swissie, to jeszcze trzeba dobierać pary do gier, a to wbrew pozorom może być czasochłonne.
Cez - 2016-04-05, 14:25
:
Moim zdaniem nie ma na co czekać, bo raczej innego chętnego nie znajdziesz.
Przedstaw mbehowi w miarę spójną koncepcję organizacji oraz wyszczególnij jakie punkty są jeszcze do ustalenia. Jeśli potrzeba, to mogę pomóc w organizacji jako współorganizator.
hrabo - 2016-04-05, 14:48
:
Jeśli będzie swiss (a przy braku podziało na pro/amator nie wyobrażam sobie inaczej), mogę pomóc w trakcie turnieju z dobieraniem meczów i ogarnianiem tiebreakerów, mam w tym jako takie doświadczenie. Jak mbeh klepnie to rób ankiety.