Akademia Wojny - forum

Multiplayer - Master AW 2016?

Anonymous - 2016-04-02, 07:21
:
Witam,
Jakby udało się zorganizować ten turniej to mam wielką prośbę o nagrywanie pojedynków wraz z dźwiękiem, przynajmniej z top 4, bo chętnie bym obejrzał na yt. :)
Ravciozo - 2016-04-02, 11:19
:
A jakby się odbył, to zagrasz też, nie?
[HA]Imm0rt4l - 2016-04-02, 11:56
:
Na amatora pewnie by się ta 16 zebrała. Zakładam, że przynajmniej połowa graczy to byliby ludzie, którzy brali udział w poprzednich edycjach/edycji Mastera, więc z nimi problemów większych być nie powinno, jeśli chodzi o rozegranie swoich pojedynków. Gorsza sprawa z Masterem Pro, bo pewnie ciężko będzie uzbierać nawet tę ósemkę graczy, a przy mniejszej ilości nie ma sensu.
Dawidu91 - 2016-04-02, 13:47
:
jeśli już robić to bez podziału na amator/pro. Najlepiej bez grup od razu drzewko wygranych i przegranych albo system szwajcarski wtedy ci słabsi zawodnicy mogą sobie pograć z najlepszymi nie odpadając za szybko z turnieju
hrabo - 2016-04-02, 14:38
:
Swiss wymaga kogoś solidnie ogarniającego turniej (tworzenie par bez powtórek w matchupach, tiebreakery etc.), względnie zastosowania odpowiedniego oprogramowania. Ale swiss jest oczywiście spoko i chyba to jedyna opcja dla słabiaków takich jak ja przy braku podziału na pro/amator. Przypuszczalnie zredukowałoby to też szkody spowodowane walkowerami.
Anonymous - 2016-04-02, 14:48
:
Ravciozo,
Myślę, że mógłbym zagrać :mrgreen:
Ravciozo - 2016-04-02, 15:10
:
Hmmm...czyli wykluczacie mastera pro w cztery osoby (ew. 6/8)? Bo myślę, że amator nie miałby problemów z odbyciem się w 16, a nawet 32 osoby (może i 64, ale tyle nawet nie chcę/chcemy zapraszać). A jeśli nie rozdzielimy turnieju i taki ja (a w szczególności osoby nowsze) jak będą grały z takim np. Dawidu91, to to ani nie będzie dla Dawidu ciekawe, ani dla nowicjusza zbytio uczące. Jeśli Dago i SCS będą grali, to pewnie też jako pro, wtedy mamy na starcie 5 osób, bo taki ja na przykład, za cholerę nie pasuję do waszego pro grona. Nawet w szwajcarze miejsca będą z góry rozdane przy braku podziału.
hrabo - 2016-04-02, 15:22
:
Jeśli na pro ma się zgłosić tyle osób, to chyba faktycznie trzeba wymieszać wszystkich. No, jeszcze jest opcja ligi i wtedy każdy zagra z każdym, a nubki można zorganizować inaczej:P Osobiście nie mam nic przeciwko masowemu swissowi, ale tryb turniejowy wtedy zupełnie odpada. Już widzę sytuację w rodzaju
1. runda - przeciwnik daje walkowera
2. runda - nubek trafia na prosa, steamroll na pysk, gg i dozo za rok. Super turniej kurwo.

W swissie przy nieaktywności można usunąć delikwenta z listy zawodników i grać dalej.
Amitamaru - 2016-04-02, 17:20
:
Nie rozumiem dlaczego w ogóle bierzecie pod uwagę podział na amatorów, nie pamiętacie jak to wyglądało ostatnim razem?
Cez - 2016-04-02, 19:21
:
Do tej pory system rozgrywek dzielący graczy na profesjonalistów i amatorów miał miejsce dwa razy.
W 2013 roku sprawdził się całkiem dobrze, w 2015 średnio.
Z amatorami jest ten problem, że po zapisaniu się potrafią zniknąć przed rozpoczęciem rozgrywek lub w ich trakcie.
Z profesjonalistami tego problemu nie ma, ale za to jest ich mało.
Dlatego dawałabym pod rozwagę, jeśli MAW 2016 ma ruszyć, to nie dzielić graczy na dwie grupy, tylko wrzucić wszystkich do jednego worka, a najwyżej jakoś utrudnić pro-graczom szybkie wykoszenie konkurencji.
Co do tych 64 osób, to bym się nie rozpędzał. Mimo, że sporo ludzi grywa w Polsce online, to głównie robią to ze znajomymi i trudno byłoby ich przekonać do HD Moda i innych udogodnień, które moim zdaniem muszą być zastosowane.
Ravciozo - 2016-04-02, 19:40
:
Cez napisał/a:
Co do tych 64 osób, to bym się nie rozpędzał. Mimo, że sporo ludzi grywa w Polsce online, to głównie robią to ze znajomymi i trudno byłoby ich przekonać do HD Moda i innych udogodnień, które moim zdaniem muszą być zastosowane.


To nie była nawet poważna propozycja. Bardziej pragnienie zwrócenia uwagi na to, że nie brakuje ludzi, jednak "niewiadomych". Może zróbmy ankietę o wygląd rozgrywek MAW '16? Przynajmniej w zakresie grup/grzewek/swissa, bo większość jest ewidentnie za wrzuceniem pro i nie-pro do jednego worka. Chociaż i tak brakuje nam wtedy organizatora, a bez tego ani rusz (chyba). Rok temu robił Alt, następnie Malek, trzeba by też z mbehem to uzgodnić. I jeszcze jedno: jak już to fixy czy template'y?
hrabo - 2016-04-02, 19:57
:
Ja bym był za templatami, tylko nie za jebusem. Jeśli robić ankietę dotyczącą kształtu turnieju, to najpierw zróbmy ankietę odnośnie podziału/braku podziału.
Dago - 2016-04-03, 18:29
:
Jeśli turniej nie odbędzie się na wersji HoTA to z przyczyn kompletnie ode mnie niezależnych a powszechnie znanych (bo spamowałem tym wielokrotnie na forum) nie wezmę udziału z wielkim żalem.
Ravciozo - 2016-04-03, 19:09
:
Kolejny powód, żeby grać na Hocie...
Dago - 2016-04-03, 19:27
:
Owszem. HoTA jest po prostu lepsza, niż gra bez niej. Nic nie odbiera, a wszystko co dodaje, jest haj kłolity.