Akademia Wojny - forum

Sprawy Akademii Wojny - AW - kanał na IRC, TS i innych

Leance - 2012-08-03, 00:08
: Temat postu: AW - kanał na IRC, TS i innych
Dziś na...
http://webchat.quakenet.org/
...pierwszy raz założyłem kanał AW. W szczytowym momencie było z 10 osób.
Uważam, iż jest to rzecz, którą warto pociągnąć dalej. Zakładam więc ten temat, w którym będzie można omawiać sprawy związane z chatem.

Cytat:
Instrukcja - "JAK MAM WEJŚĆ NA TEN CZAT!!!!111":
1. W polu "Nick name" wpisz nick, który chcesz mieć na chacie
2. W polu "Channels" wpisz "aw"
3. Kliknij "Join chat" i poczekaj, aż się załaduje


Zmieniłem tytuł na bardziej ogólny
isan - 2012-08-03, 00:10
:
trochę off, ale spróbować załatwić kanał na teamspeak3? to by było jeszcze lepsze
Leance - 2012-08-03, 00:14
:
Ja i tak bym nie korzystał (nie mam mikrofonu), ale inni zapewne będą zainteresowani.
Mikus - 2012-08-03, 09:03
:
Ja też myślałem żeby na jakimś teamspeaku pogadać, tylko nie wiem jak by to wyglądało w większym gronie
Mandraghora - 2012-08-03, 10:36
:
Jakbyście jeszcze zrobili tutorial, co i jak zainstalować i powłączać (bo ja ciapa jestem, nigdy nawet ze skype'a nie korzystałam), to też bym wpadła posłuchać. ;D
Malekith - 2012-08-03, 15:49
:
Gadanie w dużych grupach przez mikro to słaby pomysł. Przerabiałem już to z klasą i badziewnie to wychodziło, były problemy z jakością, ludzie wcinali się w swoje wypowiedzi itp. Takie coś by działało dla max 3-4 osób.
Xeno - 2012-08-03, 15:52
:
Na TS zrobiłoby się zamieszanie tak jak mówi Malekith.
Przerabiam to codziennie i dlatego fajna jest opcja chanel admina, że ustawia komu da głos, więc dałoby się coś jednak zrobić na TS.
isan - 2012-08-03, 16:21
:
Jakie zamieszanie? To nie czasy Ventrilo czy TS2. TS3 działa bezproblemowo, jak nie masz majka z bierdonki za 5 zł to nie ma dużej utraty jakości. Z resztą, dam tutaj później ip, zobaczymy co z tego będzie.
LaEa - 2012-08-03, 16:26
:
Chodzi o to, że czym więcej ludzi, tym gorzej rozmawiać. To nie będzie tak, że jeden mówi reszta słucha, tylko wbijanie się w słowa. Na IRC-u takiego czegoś nie ma, bo jak ktoś sie wbije, to można to przeczytać, Do tego dochodzą trolle, może taki Mikus wejść i drzeć jape. NIE POLECAM. Ale zawsze można spróbowac.
isan - 2012-08-03, 16:31
:
ts>czat. wczoraj chciałem z wami pogadac, ale oglądałem mecz. na TS mozna by pogodzić obie rzeczy. :-D

btw. i tak nie będzie 8 osób non stop, ale po 3 mogą się zdarzyć
LaEa - 2012-08-03, 16:32
:
Cytat:
ventrillo czy ts to fajny pomysł ale lepiej przy okazji w coś grać xd


Dokładnie, a tak do normalnego gadania czat wystarczy. Z resztą, nie oszukujmy się, po tygodniu czy 2 temat milknie i nikt nie bedzie wchodził na ts-a czy irca.
Mikus - 2012-08-03, 16:51
:
No przy grze w kłeja właśnie brakowało mi jakiegoś ts'a do pogadania. Już nie przesadzajcie że się burdel zrobi, i tak rzadko kiedy będzie więcej jak 5 osób więc bez przesady.
LaEa napisał/a:
może taki Mikus wejść i drzeć jape

Miałeś nie prowokować :-(
restling - 2012-08-04, 11:19
:
Tak jak mówili inni, dobrze przy grze w kłakczka byłoby pogadać, więc uważam że kanał na TS to dobry pomysł.
Xeno - 2012-08-04, 12:01
:
Isan masz tego TS'a już?
yarzapp - 2012-08-06, 10:22
:
TS dobra rzecz, a wcinanie się w słowo to problem z ludźmi, a nie z programem.
LaEa napisał/a:
może taki Mikus wejść i drzeć jape

Jak to przeczytałem, to spadłem z krzesła, nie wiem zupełnie czemu :mrgreen: