Akademia Wojny - forum

Miasta i Budynki - Najlepsze miasto do pokonania Zamku

Xeno - 2010-08-08, 14:23
:
Z waszym podejściem to w ogóle można nie rozmawiać o heroes3. Koledzy grają zapewne na zwykłym randomie lub jakiejś gotowej, oryginalnej mapce i po co tu zaraz z templami wyjeżdżacie?
Maszkarra - 2010-08-08, 14:28
:
Maszkarra napisał/a:
Raczej nie grają jebusa tylko random ;)


Xeno, przecież ja już wcześniej to napisałem. Po co drugi raz?
Zamiast mówić o zamkach doradźcie naszemu koledze taktykę lub jakieś pomocne czmychy.
Xeno - 2010-08-08, 14:37
:
Kolega przyjdzie to mu sie napisze.
Kamilio - 2010-09-28, 20:56
:
Fortecą było by na przykład łatwo, ale jest ona trochę trudna do ogarnięcia dla nowych ;-) Nie próbowałem grać lochem przeciwko zamkowi, ale myślę że też by uszło. Twierdza dzięki behemotom mogła by też coś tam zagwarantować - zaniżanie obrony na przykład :-> Z tym że behemoty są wolne więc można było by potraktować je przyśpieszeniem ale to też za dużo by chyba nie dało w tym przypadku. Przynajmniej wcześnie je można nabyć co dało by nam we wczesnej fazie gry przewagę. Infernem bym nie próbował nie będę tu już wyjaśniał dlaczego zbyt wiele tego jest :-P
yarzapp - 2010-09-28, 23:25
:
Kamilio napisał/a:
Infernem bym nie próbował nie będę tu już wyjaśniał dlaczego zbyt wiele tego jest :-P

A ja uważam, że potyczki zamek vs. inferno są fajne, bo walczy dobro vs. zło, tak samo, jak lubię pojedynki twierdza vs. cytadela (atak vs. obrona).
Kamilio - 2010-09-29, 07:37
:
yarzapp napisał/a:
Kamilio napisał/a:
Infernem bym nie próbował nie będę tu już wyjaśniał dlaczego zbyt wiele tego jest :-P

A ja uważam, że potyczki zamek vs. inferno są fajne, bo walczy dobro vs. zło, tak samo, jak lubię pojedynki twierdza vs. cytadela (atak vs. obrona).


Nie mam nic do tego że lubisz Inferno ;-) Po prostu ja tego miasta nie ogarniam to chyba jest możliwe :->
Skwer - 2010-09-29, 13:32
:
Najlepsza byłaby cytadela lub magiczne miasto. Ze stroigiem jest problem taki ze o ile jego haste zmiata wszystko o tyle na niego równie skutecznie dziala. Tak czy siak ja bylbym za cytka
Daffodil - 2010-10-04, 17:48
:
Ja proponowałbym Cytadelę lub Fortecę, chociaż z Fortecą mogą wystąpić drobne problemy z niektórymi surowcami/budynkami. Cytadela jest tania i jednocześnie dobra, a w połączeniu z odpowiednim bohaterem i jego umiejętnościami może siać grozę na polu bitwy. Wybierając Fortecę, można użyć zaklęć, których w Fortecy jest pełno, natomiast grając Cytadelą trzeba opierać się na szybkości(najlepiej by tu pasowało masowe przyspieszenie) i obronie. To tyle ode mnie.
maurice - 2010-10-04, 19:29
:
Z punktu widzenia założeń tematu, naturalną odpowiedzią jest Tower i Conf.
Gandalf - 2010-10-04, 19:31
:
Cytadela rzeczywiście jest dobra, ale przewagę w speedzie będziesz miał tylko wtedy, gdy nie będzie archów (np. na balance). Natomiast co do świetnej obrony i dobrego stosunku jakości do ceny, zgadzam się w 100%. :-) Jeśli chodzi o fortecę, miałbym wątpliwości, ale w sumie tam, gdzie nie ma archów/aniołów w większej ilości zamek rzadko ma silną pozycję. Czempy i kusze to jednak nie to samo:P
EDIT: A kusze można pocisnąć w towerze magią - dobry piorun i już 1/3 nie ma:-)
Leance - 2010-10-04, 22:31
:
Gandalf napisał/a:
EDIT: A kusze można pocisnąć w towerze magią - dobry piorun i już 1/3 nie ma:-)


Jak dla mnie szkoda marnować pierwsze czary na nie. Kusze się i tak eliminuje na samym początku, więc lepiej wjechać całą armią na haste. Oczywiście, to jest jakiś sposób (jeśli się boimy podejść), ale raczej tylko na rozgrywki z kompem.
yarzapp - 2010-10-04, 23:48
:
Leance, ale mowa jest o towerze, bez sensu jest lecieć towerem na chama do przodu, właśnie dobrym planem jest ubić piorunem kusze, po czym się okopać i czekać aż wróg podejdzie, albo go wystrzelać, jeśli tego nie uczyni.
Skwer - 2010-10-06, 08:56
:
Ciekawe czym wy chcecie strzelać zakładając ze archów nie bd? Zresztą na haste ewentualnie + slow = koniec towera. Latwo mozemy dostać w zamku modlitwę albo klona. Mysle ze przy haste albo modlitwie tower przegrałby grę w 2-3 kolejki a conf tym bardziej.
Nekro z zamkiem sobie raczej nieźle by radziko
maurice - 2010-10-06, 10:05
:
Jeśli rozważamy scenariusz w którym wykorzystujemy 18 speeda archów i/lub taktykę do zrobienia silnego puncha w 1 turze walki z mass haste, to ciężko powiedzieć, czy jest zamek który to wytrzyma bez radykalnych strat.

W innych sytuacjach - tower/ conf czyli "chodź tu do mnie" Feel i zabawa strzelcami.
Cube - 2013-04-28, 19:15
:
Sorki, ze odświeżam kolejny stary temat, ale jestem wlasnie ciekaw, co robić przeciwko taktyce zamku "modlitwa + arch na wjazd". Zamek ma takiego hirka, który ma specjalnosc modlitwe i potem walka z nim jak ma juz archanioly jest bardzo ciezka :S Co mogloby wytrzymac taki wjazd? Loch, czy raczej cytka? A moze te miliony szkieletów? :D