Akademia Wojny - forum

Multiplayer - Poradnik: jak grać multiplayer?

Mandraghora - 2012-06-25, 16:26
:
Na Win7 to wiem, że działa, ale co z wersją Win7 Starter? To jest tak biedny system, że nawet tapety nie da się w nim zmienić. ;p A wersję mam ze Złotej Edycji. :)
erosannin - 2012-08-13, 18:11
: Temat postu: heroes 3 złota edycja problem
siema mam problem taki ze jak wlaczam herosy juz w tym gr i host startuje to nie potrafie wcisnac 'zaawansowanych opcji'' gdzie wybieram zamek itp. crackowalem juz tym h33 :( ktoś wie co to ?
Maszkarra - 2012-08-13, 18:41
:
Jeśli dobrze rozumiem nie Ty jesteś hostem? Wtedy nie możesz otworzyć tej zakładki, tylko host ma taką możliwość. Jak już otworzy to Ty możesz tam coś zmieniać.
erosannin - 2012-08-13, 18:44
:
czyli ten host tez jest zielony? bo mi nic nie wyskakiwało.. pisalem mu ze nie potrafie a ten 'czekal' sproboje z innym hostem badz sam zhostuje.

EDIT

wyjasnione > ja mialem takie lagi ze szok :D

i nic nie umialem zrobic sensownego. potem sie odlagowalo i bylo OK.
Maszkarra - 2012-08-13, 18:57
:
Nic nie rozumiem z tego co napisałeś, może trochę dokładniej?
Rolnikztolnik - 2012-08-13, 22:24
:
Pomocy :( nie ogarniam juz tego ;/ wszystko podmienilem i ustawilem jak bylo napisane w tym poradniku. Jak dolaczam do kogos do gry i wybieram 'join' to wlacza mi sie gra ale nie do konca. Widze tylko menu poczatkowe z gry, nie ma tam zadnych przyciskow typu 'koniec', 'pojedynczy scenariusz' itd. tylko gra mi sie jakby zawiesza i tak przez jakas minute i potem mnie wyrzuca... O co moze chodzic?
altaeir - 2012-08-13, 23:04
:
Nie wiem czy to na pewno to, ale niech osoba która załozyła grę, usunie niepotrzebne mapy z folderu Maps i zostawi tylko kilka. Wtedy powinno się wczytać.
Rolnikztolnik - 2012-08-15, 15:04
:
Tak naprawde nie wiem dlaczego ale usuniecie czesci mam z folderu Maps pomoglo xD dzieki bardzo. Mialem tylko problem bo w jednej z gier podczas bitwy z przeciwnikiem on widzial ze jest moj ruch a ja widzialem ze jest jego ruch i nic nie moglismy zrobic, Czego to moze byc przyczyna? Normalny blad gry?
Maszkarra - 2012-08-15, 15:09
:
Rolnikztolnik napisał/a:
Normalny blad gry?


Nie wiem czy normalny, ale kojarzę, że mi też się tak zdarzyło z 2 razy.
altaeir - 2012-08-15, 15:21
:
Prawdopodobnie jeden z was ma ściągnięte pliki z forum lub ligi. Konkretnie chodzi o plik CrAnim, jeden z was go ma i teraz musi go usunąć z folderu data, lub najlepiej zaopatrzcie się w niego obaj i ustawcie w trakcie walki najwyższą prędkość animacji.
Malekith - 2012-08-15, 17:47
:
CrTraits też może powodować takie cuda.
Xeno - 2012-08-15, 20:23
:
Takie cuda to mi się zdarzają nawet bez plików jak mamy inne szybkości jednostek ustawione.
Kane22 - 2012-08-20, 23:30
:
A mnie się zrobił taki problem. Zazwyczaj gram tylko z dziewczyną, używamy GR. I wszytko jest ok. Ale jak chcemy zagrać z kimś trzecim to jest problem.
Zdarzały się nicki z kursywą, klepsydry i wywalanie do Windowsa. Ale w końcu to jest z głowy. I tak. Wchodzi my do gry wszyscy. Tu się pojawiają pierwsze problemy. Np wszyscy (3 osoby) jesteśmy, ale np ja nie widzę jednej osoby, albo jej nicku w ogóle na liście, albo nie widzę co pisze. Inni też tak mają. Czasami tak jest, czasem jest wszystko ok. Zaczynamy grę. 1 gracz robi kolejkę, i tutaj też; czasami nie widzimy kogoś piszącego, mimo że pisze.
Największym problemem jest to, że po jednej turze, czasem dwóch, lub trzech, jednego gracza wcina i po chwili wywala z błędem, że wystąpił problem z przesyłaniem danych.
I tak jest zawsze. Tylko jak gramy w 3 osoby. Jak gram tylko z dziewczyną, albo tylko z kumplem to jest ok. 3 osoby stanowią już problem. Dodam, że wszyscy mamy heroes33 ze zmienioną nazwą na heroes3. Żadne niebieskie kropki na GR nie występują. Czasem wywala moją dziewczynę, czasem mnie, czasem mojego kumpla, a dziś graliśmy jeszcze z kimś innym (zamiast kumpla) i dalej to samo.
Hamachi sobie darujemy, dopiero co przestawiłem się na GR, bo hamak mi robił jaja.
Proszę o porady :).
Skwer - 2012-08-21, 06:47
:
Upewnij sie, ze wszyscy macie te same pliki. Wylaczcie hamaka w polaczeniach. Zamieniajcie sie hostami i zobaczcie czy da to efekty.
Zainstalujcie Heroes; gdy gralem w H3 ze starego Windowsa (zostaly mi na innej partycji) to wywalalo mnie non stop z gry, poprawa nastopila gdy zainstalowalem gre.
Dobrze jakby wszyscy mieli akutualna wersje GR.
Nick pisany kursywa to wina zapory lub roznych wersji Heroes.
Gertos - 2012-08-21, 15:05
:
Chciałem ostatnio zagrać z kumplem na necie przez gameRangera, kolega ma Viste i hirki chodzą mu tylko w HD(swoją drogą to ciekawe :roll: ). Wchodziłem w Edit>Options>Browse> próbowałem ustawić Hereos3HD.exe, ale wychodzi mi "Please choose the game application for Hereos of Might Magic III". Jak ustawić żeby po naciśnięciu start włączały się hirki w HD; czy w ogóle da się to ustawić?