Akademia Wojny - forum

Multiplayer - Poradnik: jak grać multiplayer?

Ravciozo - 2016-05-24, 22:11
:
No, uaktualniliśmy oboje do najnowszej wersji (ale wcześniej też mieliśmy tą samą starszą i nie łączyło, więc to chyba nie wina wersji)
hrabo - 2016-05-24, 23:15
:
Mikusiowi zapewne chodziło o niepoprawne użycie słowa "bynajmniej".
bilon - 2016-08-21, 01:58
: Temat postu: rozwiązane błędy hamachi ! wszystko działa
Gdy Hamachi płata figle - nie można wypingowac nikogo z sieci lub w grze "nie odnaleziono IP" należy :
1) wejść w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe
2a) jeżeli jest widoczna ikonka Hamachi wśród sieci - wejść w właściwości/odznaczyć Internet Protocol Version 6 (IPV6)
3) wejść w właściwości IPV 4 i sprawdzić czy obie opcje uzyskiwania IP i DNS są ustawione na automatyczne oraz wejść w zaawansowane i tu odznaczyć AUTOMATIC METRIC oraz ustawić wartość 1. Zapisać i via la
2b) ściągnąć starszą wersje hamachi : https://drive.google.com/file/d/0B45qwayJgvH1TllVOHNFbDVZVm8/view

i wykonać kroki z pkt 2a i 3.

Dziękuję i pozdrawiam fanów heroesa.
Karcio22 - 2016-08-29, 18:43
:
Witam. Mam pewien problem. Mamy z kolegami taką samą wersje heroesów oraz gamerangera i bez problemu dołączamy do poczekalni jednak po odpaleniu gry wbija tylko dwie osoby a trzecia ma cały czas ładowanie po czym ją wywala. Losowo wbija albo mnie albo kolege a jedno z nas cały czas widzi ekran menu i klepsydrę. Czy można jakoś grać w więcej niż 2 osoby?
Veracruz - 2016-08-29, 19:11
:
Spróbuj przez Hamachi bądź Tungle. Może któres zaskoczy. Co do przyczyn, to jest ich wiele. Najczęstsza jest brak zgodnosci, ale to, w twoim wypadku, raczej nie wchodzi w grę.

Karcio22 napisał/a:
Czy można jakoś grać w więcej niż 2 osoby?


Też pytanie:P
hrabo - 2016-08-29, 19:16
:
Stawiam na hamachi, sam tak grywam. Ale ta gra miewa swoje humory w tej kwestii i nieraz trzeba pogrzebać w ustawieniach sieciowych, poradnika nie podam bo zwyczajnie próbowaliśmy wszystkie co znaleźliśmy w necie:P
Veracruz - 2016-08-29, 19:20
:
hrabo napisał/a:
nieraz trzeba pogrzebać w ustawieniach sieciowych


Zapomniałbym. Dobrze ześ o tym wspomniał.

@karcio22: Warto sprawdzić, czy antywirus bądź zapora systemu nie blokuje Ciebie lub któregoś z twoich znajomych.
Krecony99 - 2017-02-20, 22:10
:
Cześć.

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda czy niekoniecznie.
Otóż mam następujący problem: próbujemy grać ze znajomymi w h3 z modem HD, za pomocą GR.
Na początku wszystko pięknie śmigało, hostowałem grę, łączyło bez problemu.
Za którymś razem pojawił się problem: w momencie hostowania przeze mnie, druga osoba ma ekran startowy z klepsydrą.

Jednak jeśli ta osoba hostuje, mogę dołączyć bez problemu. Sytuacja wygląda identycznie z inną znajomą, ja nie mogę hostować, ona tak.

Jeśli chodzi o system, mam windows10, internet upc, łącze się na kablu. Próbowałem przekierowania portu, wyłączałem WAN, włączyłem UPnP.
Nie mam już pomysłu w czym jest problem, jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Michael - 2017-02-21, 00:28
:
Skoro początkowo działało to wierzę, że nie jest to problem z różnymi wersjami gry. Zatem możesz:
-> Sprawdzić czy jakaś ostatnia aktualizacja windowsa 10/ programu antywirusowego nie zmieniła praw dostępu GR.
-> Możesz spróbować też ponownej reinstalacji gry/ GR.
-> Polecam też sprawdzić czy po hostowaniu ktokolwiek obcy może do twojej gry dołączyć i czy poprawnie da się ją uruchomić.
tyranuxus - 2017-02-21, 15:05
:
Ja polecam do łączenia się używać programy "hamachi', bardzo prosty w obsłudze, intuicyjny, nie miałem z nim prolemów(a z GR miałem) oraz jest on o niebo lepszy, jesli chcesz grać z dodatkami (Hota) albo zasadami, ktore balansują rozgrywkę np. HW Rules 1.38 itd.

Daj znać, na ile to pomogło :)
szeregowiec - 2017-02-23, 12:20
:
Dołączę się do tematu. Hamachi działa, mam połączenie z kolegą (pingujemy się). Mi w hirkach dobre ip przypisuje, jemu niestety z jego sieci lokalnej, a nie z hamachi. Podejrzewam, że może być problem z priorytetem sieci. Ktoś coś poradzi?
:)
tyranuxus - 2017-02-23, 13:20
:
Mi z połączeniem się(do niektórych, nie wszystkich ludzi) przeszkadzała Zapora. Po jej wyłączeniu( na czas gry) wszystko śmigało. Komunikat mieliśmy coś o "nie znaleziono takiego adresu IP ...(?)". Jeśli nie jesteście tego pewni, sprawdźcie również wersje swoich gier, muszą być identyczne! (ale powinno połączyć o powiadomić o róznych wersjach). Pozdro :P
szeregowiec - 2017-02-23, 14:27
:
Zapory wyłączone.

Problemem nie jest to, że się nie łączymy, bo połączenie między nami jest i działa (pingujemy się bez problemu). Problemem jest to, że adres ip, który wczytuje heroes 3 to adres jego karty sieciowej, a nie adres z wirtualnej sieci. Jeżeli wyłączy się kartę sieciową to wtedy z automatu (bez wyłączania heroes) przeskakuje na ip z sieci vpn tylko problem jest ten, że ją włączy się ją ponowne (internet musi byc rzecież) przeskakuje na ip karty sieciowej. Tak jakby ona miała priorytet.
tyranuxus - 2017-02-23, 14:32
:
W takim razie nie wiem, nie spotkałem się z czymś takim ... :(
lobo00@onet.pl - 2017-05-19, 21:42
:
Przeszukałam wszystkie strony, ale nie znalazłam odpowiedzi na rozwiązanie błędu z którym obecnie się męczę. Mianowicie mam na myśli komunikat, który wyświetla mi GameRanger po próbie odpalenia gdy już po dołączeniu do odpowiedniego pokoju:

<< DirectPlay is not installed correctly. Download and install DirectX >>
<< http://www.GameRanger.com/download/directx/ >>
<< Failed to Start Game (Error: 10) >>

Mam zainstalowanego najnowszą wersję DirectX, więc teoretycznie nie powinno być problemu. Próbowałam ratować się instalowaniem aktualizacji interfejsu programowania aplikacji IDirectPlay4, ale jest to znowu niemożliwe dla nowszych wersji DirectX.