Akademia Wojny - forum

Miasta i Budynki - Najsłabsze miasto w Heroes 3

Akolita - 2010-02-11, 12:04
:
King of Slayer napisał/a:
"nie ma najgorszego miasta".

nie wiem po co się piszesz to co inni userzy, żeby sobie nabić konto?
Poza tym pisałem powyżej o warunkach jakie miasto ma spełniać czyli mapa XL....
Malekith - 2010-02-11, 14:17
:
No ale wiesz ile jest różnych typów map XL? Niektóre są bogate, inne biedne. Niektóre krótkie, niektóre długie. Nie da się tak określić. Można podać miasto co najwyżej na określonego randoma/fixa.
page - 2010-02-12, 10:30
:
Nie ma miasta, na które zagłosowałbym bez wahania; w końcu zdecydowałem się na Bastion, ale także z tego powodu, że mi ewidentnie nie podchodzi klimatem (za dużo mylittlepony, gdzieś już o tym mówiliśmy). Z mechanicznych spraw, Pegazy SĄ słabe, Entami - choć silnymi - bez haste'a lub podczas oblegania miasta wiele się nie zdziała. Złote Smoki też z tył€ swojego poziomu, Jednorożce mnie nie przekonują.
maurice - 2010-02-12, 10:39
:
Miasta najsłabszego nie ma, można natomiast dyskutować co do łatwości obsługi, co w szczególności u słabszych graczy może się przekładać na przekonanie o pozornej słabości niektórych zamków.

Dla mnie takim miastem ewidentnie jest Dung, mocno uzależniony od poprawnej gry Shaktim w początkowej fazie gry.
Gandalf - 2010-02-12, 10:50
:
page napisał/a:
także z tego powodu, że mi ewidentnie nie podchodzi klimatem
To zdecydowanie nie powinno decydować o wyborze najgorszego miasta. Klimat takich np.Wrót Żywiołów może się nie podobać wielu osobom, ale to nie znaczy, że jest to najgorsze miasto (tym bardziej, że, jak już wspomniałem, różne miasta różnie się sprawdzają w zależności od sytuacji).
page napisał/a:
Pegazy SĄ słabe
Z tym oczywiście się zgodzę, ale przynajmniej mają dobrą szybkość (zwiększanie kosztów zaklęć też może wkurzyć przeciwnika).
page napisał/a:
Jednorożce mnie nie przekonują.
A to czemu? To prawda, że mają przeciętny atak i dość słabą obronę (odpowiednio 15 i 14 w wersji ulepszonej, chyba, że coś pokręciłem), ale poza tym są b. tanie, dość wytrzymałe, szybkość też mają niezłą...do tego dochodzą dobre umiejętności (szkoda, że rzadko wchodzą - na działanie aury antymagicznej jest chyba 20% szans, na oślepienie to nie wiem, ale na pewno poniżej 50). W którejś kampanii przekonałem się jakiś czas temu (dość boleśnie) o tym, że przy podobnej liczbie nie mają szans z upiornymi rycerzami, ale przecież nikt nie tworzy rankingu czystej siły jednostek (tzn. kto kogo pokona, itd.) i bardzo dobrze, a zresztą w przypadku, gdy mamy więcej niż jeden bastion, szybko można uzbierać naprawdę sporo jednorożców (a w analogicznej sytuacji z nekropolią rycerzy będzie zdecydowanie mniej, ponieważ nawet sam budynek jest droższy i ogólnie trudniej go wybudować - jeśli się nie mylę, trwa to o turę dłużej).
page - 2010-02-12, 10:52
:
Gandalf, nawet nie chce mi się czytać. Przecież wiesz, że o tym już dyskutowaliśmy, po co na nowo. Zwróć uwagę, ze HoMM III to naprawdę wyważona gra i wyłącznie subiektywna ocena pozwala na zagłosowanie w tej ankiecie... mądry facet jesteś, powinieneś to rozumieć bez słów i nie flejmowac na korzyść rampartu ;-)
Paweł - 2010-02-12, 21:10
:
Wszystko ma swoje zastosowanie w Heroes 3.
Na arenę wspaniałe są Wrota Żywiołów, ale żeby było kolorowo trzeba mieć bezapelacyjnie wodę, gdyż jeżeli jej nie mamy to wystarczy klątwa i możemy podziękować za grę. ;-)
Co do tego, że Ramp jest słaby się nie zgodzę, gdyż to miasto jest dosyć tanie na mapy typu PC2. Postawienie 1-6 + Zamek w pierwszym tygodniu jest łatwe. Ponadto od drugiego tygodnia wszystko na up wejdzie, a Elfy dają nam taką siłę przebicia, że po drugim tygodniu wszystko wykupimy. Ligowcy denerwują się na graczy, którzy tylko nim grają, ponieważ to bardzo proste miasto w obsłudze jest. Przez ten ich gniew pojawiły się banderole ze zdjęciem Ivora z dopiskiem- Pedał, nienawiść boli. :lol:
Ramp to ścisła czołówka. W ankiecie nie zagłosowałem, gdyż każdym miastem gram- trzeba tylko wiedzieć kiedy jakie wybierać.
Hektor - 2010-05-22, 13:31
:
Moim zdaniem WŻ jest najsłabsze ale to moje zdanie.
Boss18 - 2010-05-23, 11:35
:
jakies konkrety dlaczego wz?? bo to suche zdanie
Sauron - 2010-05-24, 11:46
:
Dla mnie zamek. Ceny, archanioły(wg. mnie słabe), KAPŁANI, gildia magów nie najlepsza i herosi też nie najlepsi.
Leance - 2010-05-24, 13:40
:
Sauron napisał/a:
archanioły(wg. mnie słabe), gildia magów nie najlepsza


OMG, 4 lvl to źle? Staty 30/30 to słabe? Archy mają być drogie, bo właśnie są w czołówce 7 lvla. A czempy?
Boss18 - 2010-05-24, 13:42
:
kusznicy na dodatek sa super gryfy caly czas kontruja i tez czołowka....Sauron Ty chyba sam nie wiesz co gadasz
Sauron - 2010-05-24, 13:47
:
Ale kapłani, a gildia mogła by byćo lvl wyższa. Czasami faktycznie nie wiem co gadam, po lekturze mojego poradnika mi mózg wykręciło.
LaEa - 2010-05-24, 13:49
:
Sauron jest ślepo zakochany w fortecy i nie uznaje innych zamków :-) Gryfy szybko giną niestety ,a kusznik najlepszy strzelec.
Sauron - 2010-05-24, 13:50
:
Nie jestem. Kocham też twierdzę i cytkę.