Akademia Wojny - forum

Subforum - użytkownicy roku - USER ROKU

Gandalf - 2010-12-07, 19:47
:
Skwer napisał/a:
Dlaczego?
A pamiętasz, co stało się ostatnim razem? Po tym jak trzy osoby (w tym ja) zagłosowały na alta, posypała się lawina głosów na alta (niekiedy bardzo kiepsko uzasadnionych...). Akurat on w mojej opinii zasłużył na tytuł, ALE nie zmienia to faktu, iż pozostało wrażenie, że wystarczyło kilka głosów i reszta już poleciała za stadem.:/ Jeśli tak ma to wyglądać, nie widzę sensu...( wiem, wiara w ludzi nie jest moją mocną stroną).
Oczywiście jest to tylko moje odczucie i nie zamierzam kłócić się o to, czy User Roku jest, czy nie jest dobrym pomysłem. Jeśli dojdzie do skutku (a myślę, że dojdzie...) na pewno oddam głos, aczkolwiek waham się pomiędzy dwoma osobami.
zlatan - 2010-12-07, 20:00
:
Można tez zrobić tajne głosowanie, poprzez wysyłanie PW. Na koniec organizator wyjawia wyniki, podając jednocześnie kto na kogo głosował... I daje to jednocześnie okazję do pokłócenia się, wymyślenia jakiegoś skandalu, posądzenia organizatora o przekręt, itp :-)
Leance - 2010-12-07, 20:16
:
zlatan napisał/a:
Można tez zrobić tajne głosowanie, poprzez wysyłanie PW.

To dobry pomysł, kiedyś proponowany przy okazji KKM. Myślę, że np. taki Paweł byłby godny zaufania i nie próbowałby fałszować wyników (ew. na końcu głosowania każdy przyznałby się, na kogo głosował).
Maszkarra - 2010-12-07, 20:58
:
zlatan napisał/a:
I daje to jednocześnie okazję do pokłócenia się, wymyślenia jakiegoś skandalu, posądzenia organizatora o przekręt, itp


Jak to kiedyś zauważył bartman.. odbędzie się teraz jawne głosowanie, czy wprowadzić tajne głosowanie :mrgreen: absurd goni absurd.
Skwer - 2010-12-08, 09:01
:
Zgadzam się z Gandalfem Poprzednia edycja usera roku nie byla obiektywna, bo po 3 głosach na alta z dobra argumentacja posypała sie fala glosow na jego osobę, rowniez mysle ze zasłużył na wygraną, ale nie wszyscy byli świadomi swojego wyboru i ulegli sugestii.
Co do tajnych głosowań to rowniez mialem taki pomysł, ale niech userzy sami to roztrzygna.
Pisze z telefonu wiec nie ma polskich znaków, bo wstawiac mi sie nie chce.
Tak na marginesie to mysle ze wiem kto wygra tą edycję:)
Xeno - 2010-12-08, 14:34
:
Jak dla mnie to nie ma sensu. Nikt nie pamięta kto przez cały rok udzielał się na forum i miewał pomysły. wpadnie jakiś świeżak na 4 miesiące, nabije dużo postów i tyle go widzieli. Jak robić głosowanie to tajne, bo jak już pisaliście ludzie ulegają sugestii pozostałych.
Paweł - 2010-12-08, 19:27
:
Lista kandydatów jest bardzo dobrze sporządzona. Osoby wytypowane były aktywne przez większość roku. Co do sposobu głosowania, cóż ja jestem za tajnym głosowaniem, ponieważ unikniemy w ten sposób odczuć, że głosujący sugerowali się głosami poprzedników. :-)

Według mnie trzech użytkowników znacznie odstaje od innych jeżeli chodzi o aktywność w ostatnim roku, ale nie podam ich nicków teraz. ;-)
Skwer - 2010-12-08, 21:17
:
Jezeli tajne głosowanie to tez od razu z argumentacja
- tak dla pewności ze wszyscy zdają sobie sprawę z tego na kogo i za co głosują na niego.
LaEa - 2010-12-13, 01:40
:
Jak zacznie się głosowanie, prosiłbym o przedstawienie wszystkich kandydatów, zasad, praw, zakazów oraz czasu trwania, aby pozbyć się bałaganu i wątpliwości.
Skwer - 2010-12-17, 08:41
:
Moje propozycje co do głosowania:

1. Głosujemy standardowo w temacie.
2. Wysyłamy głosy do prowadzącej głosowanie osoby.
3. Wysyłamy głosy do prowadzącej głosowanie osoby, przed rozpoczęciem głosowania, a później głosujemy w temacie - dzięki temu nikt już nie powinien sugerować się głosami innych, no może po za osobą która je otrzyma:]
Gandalf - 2010-12-17, 17:50
:
Numer 3 to jak dla mnie dużo zachodu, ale dzięki temu nie będzie raczej sugerowania się głosami innych, a zarazem trudno będzie oskarżyć kogoś o manipulację. W każdym razie na pewno jestem przeciwny opcji nr 1. ;-)
Internal - 2010-12-18, 16:47
:
Mi z kolei opcja nr.1 najbardziej odpowiada, poniewarz manipulacja a sugerowanie się wypowiedziami innych to dwie różne rzeczy, poza tym czasemi lepiej jak głos zostanie zasugerowany, niż jak użytkownik będzie strzelał w losowego kandydata.
LaEa - 2010-12-18, 17:20
:
Internal napisał/a:
poniewarz
Ponieważ*

Tylko zrozum to, że musi być sensowna argumentacja, zanim głos zostanie zaliczony, więc nie będzie strzelania.
Internal - 2010-12-18, 17:24
:
LaEa napisał/a:
Internal napisał/a:
poniewarz
Ponieważ*

Tylko zrozum to, że musi być sensowna argumentacja, zanim głos zostanie zaliczony, więc nie będzie strzelania.


Mam urojoną dysortografie, ale sory.

Niby tak ale wypowiedzi innych pomogą wykreowac opinie o userach, co pomoże przy argumentacji.
Leance - 2010-12-18, 17:33
:
Cytat:
Niby tak ale wypowiedzi innych pomogą wykreowac opinie o userach, co pomoże przy argumentacji.

Jak ktoś głosuje tylko po to, by głosować i nie ma pojęcia o co w tym właściwie chodzi, to lepiej, żeby w ogóle nie tego nie robił.