Akademia Wojny - forum

Miasta i Budynki - Inferno vs Cytadela

Boss18 - 2009-09-24, 08:36
:
dobra to i taknie masensu i tak wszystko zalezy od szczescia i umiejetnosci graczy bo oba miasta sa silne.... inferno to raczej demony a Cytadela to mocna obrona

[ Dodano: 2009-09-24, 08:38 ]
a zeby infernem tak dobrze grac to trzeba byc bardzo doswiadczonym bo przecietny gracz z cytadela nie wygra.... ina pozniejszym etapie sa tez gracze ktorzy i inferno pokonaja wmoze ja taki dobry nie jestem ale jestna tym forumparu takich ktorych dosiadczenie jeszcze wiekszepozwolilo by na zwyciestwo tym miastem
Malekith - 2009-09-24, 13:46
:
Cytat:
a co jak nie ma tych puch z miesem gramem na losowej mapie i ich niestety nie bylo tylko to przerabialem co sam moglem wyrekrutowac i co wtedy tez tak kolorowo??
Bez puch, z nieumarłymi w karczmie i posiadaniu max 2 miast będzie jakieś 80 demona. Z normalnymi hirkami w karczmie i 3 miastem to jakieś 90-100.
Oczywiście mówię o 3 tygodniu.
Boss18 napisał/a:
a zeby infernem tak dobrze grac to trzeba byc bardzo doswiadczonym bo przecietny gracz z cytadela nie wygra
Doświadczony infernowiec rozwali doświadczonego cytadelowca. Przy średniakach mniej więcej równe szanse. Przy lamkach to raczej cytka.
Tiamath - 2009-09-24, 14:24
:
"...Doświadczony infernowiec rozwali doświadczonego cytadelowca..."

To ja zapraszam bo coś się nie mogę Ciebie doczekać a mamy 2 mapy do rozegrania.

Co do dyskusji to mogę dodać od siebie że:
1. Cytadela to na pewno nie zamek defensywny, chyba że przez defensywność rozumiecie wyłącznie parametry jednostek tego zamku,
2. Speed+Wait+Klątwa proponowane przez Malekitha przegrywają z tarczą/skórą+obrona+bless u Tazara :-) .
3. I jeden i drugi zamek ma plusy i minusy trzeba tylko je znaleźć i wykorzystać.
4. I na zakończenie - gra nie rozstrzyga się tylko w FB.
Boss18 - 2009-09-24, 19:58
:
nodzieki za madra wypowiedz o Cytadeli zgadzam sie z nia a to prawda ze Cytka ma kamienna i tarcze i to wiele daje ale niestety moje argumenty nie byly zauwazone... no wlasnie Cytka to nie tylko zamek dfeensywny a gracze ktorzy wypowiadajasie na tym forum nie gral nigdy prawie powaznie cytadela i dlatego nie docenia jej sily... a ona tylko wydaje sie by w teori slaba a gdy sie z nia gra zaczynaja sie problemy
Xeno - 2009-09-24, 20:12
:
Z tego co ja wiem to na tym forum to na poważnie cytadelą grają takie osobniki jak:Xeno,Majer i altaeir.Więcej osób chyab nie gra tym miastem tak serio.
Boss18 - 2009-09-24, 20:17
:
no i ja choc jeszcze mistrzem nie jestem i wiele siemusze nauczyc
Malekith - 2009-09-24, 20:21
:
Ja tam gram wszystkim...
Boss18 - 2009-09-24, 20:27
:
a konflikt co lepsze infernoi czy cytadela nadal nie rozwiazany
Malekith - 2009-09-24, 20:37
:
Ehh...
Na początku napisałem, że to wszystko zależy od mapy. Na dużych mapach cytka ma przerąbane z infernem, a na małych na odwrót.
Amitamaru - 2009-09-24, 20:41
:
Boss18 napisał/a:
a konflikt co lepsze infernoi czy cytadela nadal nie rozwiazany


Tego się nie da rozwiązać, bo ty i tak nie zmienisz zdania (skąd ja to znam :lol: ), a mnie do swojego zdania też nie przekonasz. Najlepiej zagrać multi i zobaczyć jak to będzie, ale to i tak nic nie zmieni, bo dużo zależy od szczęścia i doświadczenia gracza.
Boss18 - 2009-09-24, 21:06
:
no wlasnie raz moge ja wygrac raz Ty i i tak nie pokaze to obiektywnego i pewnego zdania ktore miasto jest lepsze bo np mozesz okazac sie lepszym graczrm albo ja a dobry gracz z kazdego miasta zrobi potege nie do pokonania ...wlasnie sama ankieta pokazuje te rozbieznosci w zdaniach i to ze glosy sie rozkladaja w sumie jest to spowodowane nie obiektywizmem ale tez tym czym lubimy grac i jak lubimy grac

[ Dodano: 2009-09-24, 21:41 ]
a wogole to i tak kazda taka ankieta nie pokazuje obiektywnie wyników bo tak naprawde to nasze zdolnosci w tej grze sa najwazniejsze
Akolita - 2009-10-15, 15:05
:
''a wogole to i tak kazda taka ankieta nie pokazuje obiektywnie wyników bo tak naprawde to nasze zdolnosci w tej grze sa najwazniejsze''
To prawda ja gram wszystkimi miastami !
Jednak mój głos oddałem na Cytadele. Za lepszych strzelców, bohaterów (władcy bestii, którym przytrafiają się dobre umiejętności). Jednak Inferno przegrywa minimalnie.
Gandalf - 2009-10-17, 16:37
:
Akolita napisał/a:
Jednak mój głos oddałem na Cytadele
A mógłbyś podać jakieś argumenty?
Akolita - 2009-10-18, 20:23
:
Gandalf napisał/a:
Akolita napisał/a:
Jednak mój głos oddałem na Cytadele
A mógłbyś podać jakieś argumenty?

Chowańce<gnolle
gogi<jaszczuroczłeki
cerbery<oślizgi
Inferno samo powala siebie np.''umiejętnościami'' strzeleckimi magogów, ponadto bardzo słabe są chochliki (które w tym przypadku zwiększonym przyrostem nic nie zrobią) , jeśli chodzi o resztę jednostek prezentują w miarę wyrównany poziom ;-)
Gandalf - 2009-10-18, 20:39
:
Akolita napisał/a:
Chowańce
Akolita napisał/a:
gogi

Te badziewia to akurat zamieniam na demony. Poza tym takie porównania poszczególnych jednostek nie mają sensu - na podstawie takiego porównania mógłbyś uznać, że ileś tam miast jest lepszych od nekro :lol:
Akolita napisał/a:
cerbery<oślizgi
Cerbery są wytrzymalsze, mają większy atak, powstrzymują kontrę. Oślizgi i tak są przydatniejsze (speed+umiejętności), ale będę się czepiać :-)
Akolita napisał/a:
Inferno samo powala siebie np.''umiejętnościami'' strzeleckimi magogów
A kto by je ulepszał? Strata surowców, kasy, czasu i kolejki budowania. Koniec końców, i tak skończą jako demony, a ulepszone nie mają większej wytrzymałości, więc to się zupełnie nie opłaca.