Akademia Wojny - forum

Jednostki - Najlepsze zestawienie

heroes3 - 2017-12-14, 00:36
:
kr1zis89 napisał/a:
Na 3 poziomie duzego wyboru nie ma

A elfy i ważki?
Kostuch - 2017-12-14, 18:40
:
heroes3 napisał/a:
kr1zis89 napisał/a:
Na 3 poziomie duzego wyboru nie ma

A elfy i ważki?


Mogą jaja lizac gryfom
Ravciozo - 2017-12-14, 18:54
:
Taktycznie obie jednostki potrafi być kluczowe w swoim mieście, gryfy natomiast nie - w zamku rushujemy anioły/kawalerzystów/upujemy kusze lub mieczników. Gryfy są zwykle olewane w 1 tyg. Natomiast up ważek to priorytet w cytce (razem z jaszczurami), bo dzięki nim możemy bez takty podlatywać do neutrali jednohexowych. No a elfowie to już nawet nie ma po co tłumaczyć xD
zrealowanydawid - 2017-12-15, 00:28
:
Ravciozo napisał/a:
Taktycznie obie jednostki potrafi być kluczowe w swoim mieście, gryfy natomiast nie - w zamku rushujemy anioły/kawalerzystów/upujemy kusze lub mieczników. Gryfy są zwykle olewane w 1 tyg. Natomiast up ważek to priorytet w cytce (razem z jaszczurami), bo dzięki nim możemy bez takty podlatywać do neutrali jednohexowych. No a elfowie to już nawet nie ma po co tłumaczyć xD


No tez tak mysle, co z przyrostu jak taktycznie to na pewno nie są w zamku potrzebni zbyt mocno podczas farmienia i zwyczajnie szkoda na nich kasy, bo lepiej miec kawalerzyste czy anioła do tankowania i strzelaków do bicia :D

Gryfy są dobre do walki z graczem, ale raczej nie jako kluczowe, a ważki dają możliwości, a elfy to wiadomo :DD
MałaMenda - 2017-12-15, 02:02
:
IMHO gryf jest gdzieś na samym końcu tabeli. Nie przydaje się do czyszczenia mapy, wymagania do wybudowania siedliską są bezsensowne i w wstawianie go do armii w pierwszym tygodniu odpada prawie zawsze. Siedlisko czasami pojawi się w drugim ale to daje raptem kilka gryfów na starcie tygodnia trzeciego, wtedy tym bardziej nic nie zrobi. Ta jednostka po prostu nie jest potrzebna. Tym bardziej, że nie jest tak silny na 3tier jak np Gorgona na 5tier, a przecież Gorgonę też można w budowie pominąć. Robił to ktoś kiedyś?

Na 3tier są dwie jednostki, które są kluczowe w swoich miastach i są silne same z siebie. Elf i Ważka. I ewentualnie Pirat (chociaż ja nie jestem zwolennikiem teorii, że jest on niezbędny w Cove).
kr1zis89 - 2017-12-15, 10:36
:
W kazdym z miast w zaleznosci od scenariusza olewa sie jakas jednostke.
Przewaznie pierwszych poziomow.
A wazka i elf sa kluczowe tylko w swoich miastach
W mieszanych kompozycjach nie maja juz takiego wplywu.
Orientuje sie ktos, czy w wogu da sie ustawic wlasnie taki zestaw jednostek w miescie??
Chcialem z kumplem zagrac
Pozdro
Ravciozo - 2017-12-15, 13:58
:
"olewa sie jakas jednostke.
Przewaznie pierwszych poziomow. "

Aha.
No...nie

I nie, nie orientuję się w WoGu, żeby nie było, że olałem pytanie
kr1zis89 - 2017-12-15, 14:40
:
Pewnie, bede kupowal zjawy,zombie, gremlniy, bazyliszki, gryfy itd. kosztem bardziej uzytecznych jednostek .szczegolnie pod koniec scenariusza sa istonie potrzebne
Xeno - 2017-12-15, 14:51
:
Jeżeli dobrze rozumiem ravcia i odpowiadając na twój post. To tak, przy naszej grze nawet gremy są ważne na końcu scenariusza :)
Ravciozo - 2017-12-15, 14:55
:
Większość jednostek pierwszego levela to jednostki kluczowe w early i ich skuteczne używanie w 1-2. tygodniu jest niezbędne do zachowania przyzwoitego tempa gry.
MałaMenda - 2017-12-15, 15:25
:
Olewanie pierwszego poziomu? Tak się da w ogóle? Nawet Calh i Valeska sobie nie poradzi.

Niektóre jednostki się pomija, to fakt. Chyba, że masz potencjał na jakiegoś power stacka, np tarasy gryfów w biomie, ale o pomijaniu pierwszego poziomu to nigdy nie słyszałem. Shakti i Cassio robią z tego power stack w pierwszym dni xD
Anonymous - 2017-12-15, 15:27
:
Pytanie jest trochę nieprecyzyjne, bo najlepsze zestawienie to wszystkie z danego zamku na najlepszym możliwie terenie (Fortress na bagnach, Tower na śniegu itp.) Ale patrząc na wartość bezwzględną jednostki i nie bacząc na morale to ja lubię taką konfigurację (wiem, że nienajlepsza):
Centaur
Żywiołak Burzy
Cerber
Wampirzy Lord
Minotaur
Cyklop
Tytan
kr1zis89 - 2017-12-15, 15:49
:
Pewnie, ze sa.
Ale czesto brakuje kaski
lepiej dazyc do kupna jdnstk wyzszego levelu
Begrezen - 2017-12-15, 17:47
:
bede unikalny
impy
zombie
zjawy
zyw. ognia
zyw. ziemi
mantykora
smok cienia
Ravciozo - 2017-12-15, 19:29
:
kr1zis89 napisał/a:
Pewnie, ze sa.
Ale czesto brakuje kaski
lepiej dazyc do kupna jdnstk wyzszego levelu

Dlatego jednostkami niższych lewelów obrabia się banki, z których jest kasa na unity wyższych lvl.